Dramat pod konsulatem Iranu! Mężczyzna groził wysadzeniem budynku

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

chwile grozy!

Dramat pod konsulatem Iranu! Mężczyzna groził wysadzeniem budynku

2024-04-19 15:32

Przerażające doniesienia ze stolicy Francji! W piątek, 19 kwietnia irański konsulat w Paryżu został otoczony kordonem policyjnym, ponieważ w budynku znajdował się człowiek z materiałami wybuchowymi grożący, że się wysadzi. Jak podają zagraniczne media, mężczyzna miał powiedzieć, że chce pomścić swojego brata, który został zamordowany w Iranie.

Według ustaleń Wirtualnej Polski, która powołuje się na telewizję BFM TV, mężczyzna został zatrzymany ok. 14:45 i jest przesłuchiwany. Teren w budynku i wokół jest cały czas sprawdzany. Mężczyzna miał twierdzić, że chce pomścić swojego brata, który został zamordowany w Iranie.

Przypomnijmy - mężczyzna irańskiego pochodzenia ok. godz. 11 wszedł do konsulatu Iranu w Paryżu. Według Reutera miał przy sobie granat i był ubrany w kamizelkę z materiałami wybuchowymi. Od początku incydentu francuska policja otoczyła konsulat Iranu.

Zobacz: Francja idzie na wojnę? Nexter zwiększa produkcję armatohaubic Caesar

Jak podała gazeta "Le Parisien", według świadków zdarzenia mężczyzna w budynku ciągnął po ziemi flagi i powiedział, że chce pomścić śmierć swojego brata. Francuska telewizja BFM, powołując się na śledczych, poinformowała, że zatrzymany miał "stracić poczytalność".

Na razie nie wiadomo, czy incydent miał związek z konfliktem irańsko-izraelskim.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki