Druga fala wirusa będzie słabsza? Musimy zrobić tylko jedną rzecz

2020-06-12 15:30
Nowy przypadek koronawirusa w Nowym Sączu! Duży wzrost zachorowań w powiecie limanowskim
Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela

Naukowcy z Włoch dają nam nadzieję na ostateczne pokonanie koronawirusa! Jak ogłosił szef włoskiej Rady Służby Zdrowia profesor Franco Locatelli w telewizji Rai Uno, druga fala zachorowań przewidywana na jesień może nie nastąpić albo być o wiele słabsza niż ta pierwsza. Musi zrobić jednak jedną ważną rzecz. To proste!

Druga fala koronawirusa zaatakuje nas jesienią i będzie o wiele bardziej silna i niebezpieczna niż ta pierwsza, a przede wszystkim zbierze o wiele większe śmiertelne żniwo. Przed takim scenariuszem od początku pandemii ostrzegali nas naukowcy. Jednak teraz badacze z Włoch daja nam nadzieję na to, że ten czarny scenariusz się nie sprawdzi! Jak ogłosił szef włoskiej Rady Służby Zdrowia profesor Franco Locatelli, druga fala zachorowań przewidywana na jesień może nie nastąpić albo być o wiele słabsza niż ta pierwsza.

Musi zrobić jednak jedną ważną rzecz. Według włoskich badaczy doświadczenia z koronawirusem i jego rozprzestrzenianiem się pokazują, że kluczową czynnością w reżimie sanitarnym zapobiegającym szerzeniu się Covid-19 jest przede wszystkim mycie rąk. Jeśli będziemy pamiętać o wzmożonej higienie, druga fala może nas ominąć lub być słabsza niż pierwsza. Według profesora Locatelliego same rękawiczki nic nie dają! Potwierdza to zresztą także WHO. Mycie rąk może nas jednak ocalić.

Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE