Dziennikarz śledczy zamordowany przed studiem telewizyjnym. Polacy zamieszani w straszliwą zbrodnię?

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Dziennikarz śledczy zamordowany przed studiem telewizyjnym. Polacy zamieszani w straszliwą zbrodnię?

30-latek zatrzymany

Dziennikarz śledczy zamordowany przed studiem telewizyjnym. Polacy zamieszani w straszliwą zbrodnię?

2022-09-26 19:58

W Polsce aresztowano 30-letniego mężczyznę podejrzewanego o udział w zabójstwie holenderskiego dziennikarza śledczego Petera R. de Vriesa w czerwcu 2021 r. - poinformowała w poniedziałek niderlandzka prokuratura, cytowana przez Polską Agencję Prasową. W sprawie oskarżono już dwóch innych Polaków. Nasi rodacy mogą trafić do więzienia na długie lata.

Holandia: Dziennikarz śledczy zamordowany. Polacy zamieszani w zbrodnię?

Jak podaje Polska Agencja Prasowa - mężczyzna został aresztowany pod zarzutem pomocy w przygotowaniu ataku na dziennikarza. Niderlandzka prokuratura nie podała tożsamości zatrzymanego. Według jej ustaleń w czasie, w którym dokonano zabójstwa, mieszkał w Rotterdamie. Zaznaczono, że władze wystąpiły o jego ekstradycję do Holandii. De Vries został postrzelony 6 lipca 2021 r. w Amsterdamie, gdy wychodził ze studia telewizyjnego. Zmarł w szpitalu 15 lipca, wskutek odniesionych ran. Dziennikarz był powszechnie znany ze swoich bezkompromisowych reportaży, opisujących holenderski świat przestępczy. Był popularnym reporterem, często komentował w mediach głośne procesy kryminalne.

Czytaj też: Kochanka Berlusconiego wygrała wybory w mieście, w którym nigdy się nie pokazała. "Czy to normalne?"

Zabójstwo dziennikarza w Holandii. Polacy oskarżeni

Przed sądem w Amsterdamie trwa obecnie proces podejrzanych o dokonanie zbrodni. Jednym z oskarżonych jest 36-letni Polak Kamil E., który prowadził samochód z miejsca ataku. Drugim - 22-letni Holender Delano G., który miał pociągnąć za spust. Obu mężczyzn schwytano krótko po zamachu na życie dziennikarza.

Na początku lipca aresztowano 27-letniego Polaka Krystiana M., któremu zarzuca się zlecenie zabójstwa. Mężczyzna jest również podejrzany o udział w trzech innych przestępstwach, w tym próbie zabójstwa.

Do sprawy będziemy wracać w naszym serwisie, w którym opisujemy ważne wydarzenia z całego świata.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Brutalne morderstwo dziennikarza TVN
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają