Facebook jest wart bilion dolarow! Mark Zuckerberg pobił rekord świata

2021-06-30 11:40
Mark Zuckerberg
Autor: East News Mark Zuckerberg

Facebook i jego szef Mark Zuckerberg pobili rekord świata! Społecznościowy gigant właśnie dołączył do ścisłego grona kilku firm, których wartość przekracza bilion dolarów, czyli tysiąc miliardów dolarów. Przyczynił się do tego... pozew sądowy. Akcje spółki Marka Zuckerberga podrożały bowiem o ponad 4 proc. po tym, jak sąd federalny oddalił pozew przeciwko firmie złożony przez Federalną Komisję Handlu celem poprawienia tego pozwu. Wartość spółki Facebook wynosi obecnie 1,004 biliona dolarów. Na szczycie tej listy znajduje się firma Apple, której wartość szacowana jest obecnie na 2,25 bilionów dolarów. Jednak to Facebook pobił rekord. Jaki to rekord?

Wielki sukces Marka Zuckerberga! Wartość Facebooka wynosi już ponad bilion dolarów. Bilion to tysiąc miliardów! Przyczynił się do tego... pozew sądowy. Akcje spółki Marka Zuckerberga podrożały bowiem o ponad 4 proc. po tym, jak sąd federalny oddalił pozew przeciwko firmie złożony przez Federalną Komisję Handlu celem poprawienia tego pozwu. W efekcie kurs akcji Facebooka podskoczył z 344 do 354 dolarów. Kapitalizacja Facebooka na giełdzie przekroczyła wówczas magiczną liczbę biliona dolarów. Spółka Marka Zuckerberga znajduje się obecnie na piątym miejscu listy firm, których kapitalizacja na giełdzie wynosi bilion dolarów lub więcej. Na szczycie tej listy znajduje się firma Apple, której wartość szacowana jest obecnie na 2,25 bilionów dolarów. Kolejne miejsca zajmują: Microsoft (2,02 biliona dolarów), Amazon: I (1,73 biliona dolarów), Google (1,67 biliona dolarów).

NIE PRZEGAP: Książę Harry zrozumiał swój błąd i przeprosi królową?! Meghan Markle nie chce się zgodzić

Jednak chociaż Facebook znajduje się dopiero na piątym miejscu listy firm, których kapitalizacja na giełdzie wynosi bilion dolarów lub więcej, to właśnie społecznościowy gigant pobił pewien rekord. Jaki to rekord? Otóż firma Marka Zuckerberga jest najmłodszą spośród wszystkich tych firm. Facebook istnieje jako spółka giełdowa od 17 lat, podczas gdy pozostałym koroporacjom dojście do takiego poziomu kapitalizacji na giełdzie zajęło ponad dwadzieścia lat. Majątek Marka Zuckerberga szacuje się obecnie na 127 miliardów dolarów, co plasuje go na piątym miejscu listy najbogatszych ludzi świata.

NIE PRZEGAP: Czechy chcą odszkodowania od Putina! Chodzi o wielki wybuch

NIE PRZEGAP: 63-letnia Madonna pokazała NAGIE piersi w barze! Zdjęcia trafiły do internetu

Chłopaki nie plączą, Poranek kojota a może Kiler? Wiesz, z którego filmu pochodzi ten cytat?

Pytanie 1 z 8
Na początek coś łatwego. "Bunkrów nie ma, ale też jest zaje*iście" -z jakiego fimu pochodzi ten cytat?
Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE