Galaretowaty potwór w turystycznym raju! Ma 24 oczy i 12 macek

i

Autor: East News Galaretowaty potwór w turystycznym raju! Ma 24 oczy i 12 macek

Groza!

Galaretowaty potwór w turystycznym raju! Ma 24 oczy i 12 macek

2023-08-27 13:20

Toż to szok i niedowierzanie! W samym sercu turystycznego raju, do którego przybywają wszak co roku także rzesze Polaków, grasuje galaretowaty stwór o 24 oczach zwanych ropaliami. Jakby tego było mało, meduza pudełkowa, bo tak zwie się owo stworzenie, ma też 12 macek. Może poparzyć! Czy jest się czego bać? Jest opinia naukowców!

Meduza pudełkowa w Hiszpanii! Zdumiewający potwór morski o 24 oczach pojawił się w Europie

Inwazja meduz staje się faktem! Już nie pierwszy raz piszemy o tym, że różnego rodzaju galaretowate stwory przypuszczają atak na Wielką Brytanię czy Hiszpanię. Wcześniej mówiło się głównie o żeglarzu portugalskim, szczególnie niebezpiecznym, teraz naukowcy wykryli kolejnego morskiego stwora w Europie. Jak informują hiszpańskie media, u wybrzeży Hiszpanii pojawiła się nowa w tych rejonach odmiana meduzy zwana pudełkową ze względu na swój geometryczny kształt. Należy do rodziny Carybdea marsupialis, ma aż 24 oczy zwane ropaliami, a do tego 12 macek o długości do 30 centymetrów. Jest bardzo szybka jak na takie stworzenie, bo pokonuje nawet 7 kilometrów na godzinę. Według Hiszpańskiego Instytutu Nauk Morskich w przypadku poparzenia przez taką meduzę należy przemyć chore miejsce wodą morską, a nie słodką i nakładać okłady z lodu wraz z 50-procentowym roztworem sody oczyszczonej. Szczęśliwie meduza pudełkowa nie jest tak groźna, jak żeglarz portugalski.

Inwazja meduz wraz z ociepleniem klimatu. Galaretowate stwory mnożą się jak szalone

Informacje o pojawiających się w europejskich wodach meduzach gigantach słyszymy co roku. Są to głównie żeglarze portugalskie widywane w rejonie Wielkiej Brytanii, ale też meduza beczkowata, przypominająca podwodnego borowika nadnaturalnych rozmiarów. Już sam widok takiego stwora może przyprawić o ciarki plażowiczów, ale najgorsze jest to, że żeglarz portugalski potrafi zabić swoimi toksynami, kiedy na przykład zostanie przypadkowo nadepnięty podczas kąpieli w morzu. Gdy temperatura rośnie, meduz i żeglarzy jest coraz więcej. Nie trzeba zatem dodawać, jakie skutki może przynieść postępujące ocieplenie klimatu - galaretowatych stworzeń będzie coraz więcej.

Sonda
Byliście w Hiszpanii?

QUIZ. Polskie wakacyjne potwory i inne stwory! Pamiętasz te szokujące historie?

Pytanie 1 z 10
Podczas wakacji 2018 nawet detektyw Rutkowski poszukiwał ogromnego pytona tygrysiego nad Wisłą, ale gad do dziś jest nieuchwytny. Jakie były ślady obecności stwora pod Warszawą?
NAJLEPSZE GRY 2023, ELEKTRYCZNE POTWORY, FORMA NA LATO I KONCERTY 2023 | ESKA XD #064