Nie żyje Hiszam Rustun

i

Autor: IssamBarhoumi/ CC BY 4.0 Hiszam Rustum miał 75 lat

Grał we "W pustyni i w puszczy" i "Angielskim pacjencie". Nie żyje Hiszam Rustum

2022-06-29 11:30

Smutne wieści ze świata filmu. We wtorek, 28 czerwca zmarł najwybitniejszy tunezyjski aktor swojego pokolenia, Hiszam Rustum. Zagrał w ponad 70 produkcjach, również hollywoodzkich. Polscy widzowie mogą go pamiętać z roli Mahdiego w filmie "W pustyni i w puszczy". Miał 75 lat. Jaka jest przyczyna jego śmierci?

Informację o śmierci gwiazdora podało tunezyjskie ministerstwo sztuki i kultury. Hiszam Rustum jest uznawany w swoim kraju za najwybitniejszego aktora swoich czasów. Urodził się 26 maja 1947 roku, dorastał w mieście La Marsa, studiował w Tunisie, a potem na paryskiej Sorbonie, gdzie zrobił dyplom z literatury. To właśnie tam rozpoczęła się jego kariera. Jak podaje agencja informacyjna France-Presse, swoją przygodę z aktorstwem zaczynał we francuskim People's National Theatre. W filmach zaczął grać w latach 70. Zrobił zawrotną karierę w całej Europie, z ogromną chęcią zatrudniali go najważniejsi twórcy kina. Zagrał między innymi w "Czarnym złocie" Jeana-Jacquesa Annauda oraz w komedii Alaina Berberiana "Paparazzi". 

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia! Znana tancerka zmarła w dniu swojego ślubu. Osierociła 8-miesięcznego synka!

Pogrzeb Witolda Paszta z zespołu VOX

Polscy widzowie z pewnością pamiętają go z roli Mahdiego w filmie "W pustyni i w puszczy". Nie jest znana przyczyna jego śmierci - wiadomo tylko, że zmarł we własnym domu.

CZYTAJ TAKŻE: "Gdyby Putin był kobietą...". Boris Johnson jedzie ostro. Mówi o toksycznej męskości

Sonda
Wolisz oglądać seriale, czy filmy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE