„Kucharz Putina” przyznał się do utworzenia prywatnej i brutalnej armii - Grupy Wagnera

i

Autor: Pexels/Government of the Russian Federation, CC BY 3.0, wikimedia.pl

wojna w ukrainie

Grupa Wagnera starła się z rosyjską armią! Mają cennego jeńca! "Z powodu osobistej niechęci"

2023-06-05 11:28

Zaskakujące wieści zza naszej wschodniej granicy. Jak wynika z opublikowanego na Telegramie raportu służby prasowej Jewgienija Prigożyna, jego "Grupa Wagnera" miała 17 maja stoczyć regularną bitwę z... armią rosyjską! Powodem miało być blokowanie drogi ucieczki najemnikom z okupowanego przez nich Bachmutu. Co więcej, ludzie Prigożyna mieli wziąć jeńców. Wśród nich jest rzekomo dowódca 72. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych, który w trakcie walki miał "być w stanie nietrzeźwości".

Do wspomnianego starcia miało dojść 17 maja. Najemnicy z Grupy Wagnera byli wówczas w trakcie odwrotu z okupowanego przez nich od dłuższego czasu Bachmutu. Wtedy też rosyjska armia miała zablokować im drogę ucieczki. W okolicach wspomnianego miasta wagnerowcy zauważyli rosyjskich żołnierzy, którzy mieli minować drogi na tyłach armii Jewgienija Prigożyna. Gdy jednostka inżynieryjno-saperska wagnerowców rozpoczęła rozminowywanie dróg, w pewnym momencie znalazła się pod ostrzałem przeprowadzonym z pozycji Rosjan.

Jewgienij Prigożyn twierdzi, że rosyjscy żołnierze ostrzelali silnik ciężarówki Ural, którą poruszali się jego żołnierze, po czym został on uszkodzony i nie mógł ruszyć. Następnie - według niego - jego ludzie wysiedli z pojazdu i "rozbiegli się, podejmując działania odwetowe w celu zlikwidowania niebezpieczeństwa".

Wśród zatrzymanych żołnierzy Federacji Rosyjskiej był podpułkownik, pełniący funkcję dowódcy 72. Samodzielnej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych. Zdaniem szefa Grupy Wagnera "był on w stanie nietrzeźwości". Służba prasowa Prigożyna opublikowała jego przesłuchanie. Na nagraniu przyznaje on, że "strzelał do ciężarówki 'z powodu osobistej niechęci' do Grupy Wagnera".

Niezależny portal Meduza podaje, że do tej pory sprawy nie skomentowało rosyjskie ministerstwo obrony.

Sonda
Uważasz, że wojna na Ukrainie może trwać latami?
UkrAlina - Draginja Nadaždin