Jack Hogan (z prawej)

i

Autor: domena publiczna

Śmierć aktora

Gwiazdor "Drużyny A" nie żyje! Kim był Jack Hogan?

2023-12-11 22:26

Nie żyje znany amerykański aktor! Jack Hogan dożył aż 94 lat. O śmierci gwiazdora takich seriali, jak „Drużyna A”, czy „Combat!” poinformowali jego najbliżsi. Kim był Jack Hogan? Jakie są jego najbardziej znane role? W jakim filmie zadebiutował?

Zmarł Jack Hogan. Grał w "drużynie A" czy "Combat!", sławnych serialach sprzed lat

Jack Hogan nie żyje! Był jednym z najbardziej znanych serialowych aktorów ze Stanów Zjednoczonych. O śmierci gwiazdora takich seriali, jak „Drużyna A”, czy „Combat!” poinformowali jego najbliżsi. Kim był Jack Hogan? Polscy widzowie mogą kojarzyć go głównie z roli Barringtona właśnie w "Drużynie A". Był to kultowy także w naszym kraju amerykański serial sensacyjno-komediowy, powstały w latach 1983–1987. Opowiadał o szalonych przygodach walczących ze złoczyńcami weteranów wojny w Wietnamie. Jack Hogan wsławił się również rolą szeregowego Williama G. Kirby'ego w serialu ABC „Combat!”. Serial opowiadał o oddziale amerykańskich żołnierzy walczących z Niemcami we Francji podczas II wojny światowej.

Debiutował w westernie, potem był królem seriali

Jack Hogan urodził się 24 listopada 1929 roku w Chapel Hill w Północnej Kalifornii. Także w prawdziwym życiu miał wiele wspólnego z wojskiem, bo po porzuceniu studiów architektonicznych początkowo wstąpił do amerykańskich sił powietrznych i brał udział w wojnie w Korei. Jednak po powrocie z frontu zaczął studia aktorskie, dorabiając sobie jako... ratownik. Zadebiutował w 1956 roku w westernie „Man from Del Rio". Grał też w wielu serialach telewizyjnych lat 50. i 60., takich jak m.in. „Dr. Christian”, „Rough Riders”, „Sea Hunt”. Zmarł z przyczyn naturalnych 6 grudnia w swoim domu na Bainbridge Island w stanie Waszyngton.

Jack Hogan (z prawej)

i

Autor: domena publiczna
Sonda
Wolisz oglądać filmy czy seriale?

QUIZ. Pamiętasz serial "Beverly Hills 90210"? Małe szanse na 10/10!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwiejszego. Jakim samochodem jeździł Dylan?
Aktorzy z serialu Ranczo po latach. Nie do wiary jak bardzo się zmienili!
Listen on Spreaker.