Joss Ackland

i

Autor: Forum

Miał 95 lat

Gwiazdor hitu TVN nie żyje! Zmarł Joss Ackland z "Zabójczej broni"

2023-11-21 9:30

Nie żyje jeden z najsłynniejszych aktorów serialowych, teatralnych i filmowych! Joss Ackland (+95 l.) był znany z ról w takich filmach, jak "Zabić księdza" czy "Polowanie na Czerwony Październik". Popularność przyniosła mu zwłaszcza kreacja czarnego charakteru w serialu "Zabójcza broń 2", w Polsce emitowanym przez telewizję TVN.

Joss Akcland nie żyje. Grał czarny charakter w znanym serialu "Zabójcza broń" emitowanym w Polsce przez TVN

Nie żyje Joss Ackland (+95 l.)! Brytyjski aktor zagrał w ponad 130 filmach, a specjalizował się w rolach czarnych charakterów, choć prywatnie był spokojny i dobroduszny. "Odszedł w spokoju, otoczony rodziną" — przekazali przedstawiciele rodziny sędziwego gwiazdora telewizji BBC. "Zostanie zapamiętany jako jeden z najbardziej utalentowanych i uwielbianych aktorów w Wielkiej Brytanii" — tak wspomina go rodzina w oficjalnym oświadczeniu. Joss Ackland (+95 l.) był znany z ról w takich filmach, jak "Zabić księdza" czy "Polowanie na Czerwony Październik", a także w "Białej intrydze" i filmie "Picasso — twórca i niszczyciel".

Arjen Rudd to postać, którą grał Joss Ackland w "Zabójczej broni 2"

Popularność przyniosła mu zwłaszcza kreacja czarnego charakteru w serialu "Zabójcza broń 2", w Polsce emitowanym przez telewizję TVN. W serialu dwóch policjantów z wydziału zabójstw w Los Angeles rozwiązuje zagadki kryminalne. Ich przeciwnikiem była m.in. właśnie postać grana przez Jossa Acklanda, demoniczny Arjen Rudd, którego celem było zabicie postaci granej przez Mela Gibsona. Joss Akcland nie doczekał się Oscara, ale został nominowany do Nagrody BAFTA dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę Sir Henry’ego „Jocka” Delvesa Broughtona w filmie "Biała intryga" z 1987 roku.

Sonda
Oglądasz Dzień Dobry TVN?

Quiz. Najlepsze horrory po 2000 roku. Jak dobrze znasz te filmy grozy?

Pytanie 1 z 10
Który duet aktorów wcielił się w role słynnego małżeństwa demonologów Eda i Lorraine Warrenów w horrorze „Obecność” (2013)?
3 Najlepsze filmy katastroficzne
Nasi Partnerzy polecają