Horror! Zrzucił 10-latka z mostu, bo mówił po ukraińsku

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Horror! Zrzucił 10-latka z mostu, bo mówił po ukraińsku

Coś strasznego!

Horror! Zrzucił 10-latka z mostu, bo mówił po ukraińsku

2023-09-03 12:48

10-latek z Ukrainy został zrzucony z mostu przez mężczyznę w średnim wieku. Powód? Agresorowi nie spodobało się, że grupa dzieci mówi po ukraińsku. Prokuratura prowadzi postępowanie w kierunku usiłowania zabójstwa nieletniego.

Wstrząsające sceny rozegrały się 26 sierpnia w godzinach wieczornych w mieście Einbeck w Dolnej Saksonii. Mężczyzna w wieku 40-45 lat zrzucił z mostu 10-letnie dziecko, a później cisnął w niego butelką. Wcześniej krzyczał, że Ukraina rozpoczęła wojnę i kazał chłopcu i jego towarzyszom mówić po rosyjsku, a nie po ukraińsku. Sprawca zaatakował również dziewczynkę, którą ciągnął za włosy. 

Niemcy: Zrzucił go z mostu za mówienie po ukraińsku

"Die Welt" podaje, że prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa 10-latka. Sprawca posługiwał się językiem rosyjskim. Na szczęście życiu chłopca nie zagraża niebezpieczeństwo. Została mu udzielona pomoc lekarska. Policję powiadomił o zdarzeniu ojciec poszkodowanego. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Northeim. Na stronie komendy pojawił się apel do świadków.

- Nieznany sprawca oddalił się z miejsca zbrodni. Mówi się, że około 40-45-letni mężczyzna miał na sobie niebieski T-shirt, czarną czapkę i dżinsowe szorty. Dochodzenie jest w toku. Świadkowie, którzy mogą udzielić istotnych informacji, proszeni są o kontakt z policją w Northeim pod numerem 05551 – 70050 - czytamy w komunikacie Prokuratury w Göttingen.

Quiz Wołodymyr Zełenski. Jak dobrze znasz niesamowity życiorys prezydenta Ukrainy?

Pytanie 1 z 12
Jak ma na imię żona Wołodymra Zełenskiego?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany