Bombardowanie Gazy przez Izrael

i

Autor: ABR/YouTube/AFP Bombardowanie Gazy przez Izrael

Dramat na obrzeżach Gazy

Izrael zbombardował ośrodek dla uchodźców. Zginąć mogły dziesiątki ludzi!

2023-12-02 21:18

Kilkadziesiąt osób mogło zginąć w sobotę w miejskim obozie dla uchodźców w Dżabaliji na obrzeżach miasta Gazy, kiedy runął zbombardowany przez izraelskie wojsko budynek, podała agencja AP, powołując się na lokalne źródła.

„Rozległ się głośny huk, po czym budynek zamienił się w kupę gruzów” – powiedział jeden z mieszkańców, Hamza Obeid. Wcześniej armia izraelska przekazała wezwania do "pilnej ewakuacji", ostrzegając, że przebywanie na tym terenie jest niebezpieczne - przypomniała stacja CNN. Wezwanie do ewakuacji i przeniesienia się na południe od wąwozu Wadi Gaza zostały skierowane do mieszkańców kilku północnych dzielnic Gazy, jednak nie wiadomo, czy mieszkańcy byli w stanie odebrać wydane w języku arabskim komunikaty w mediach społecznościowych.

Według Anasa Ah-Sharifa, niezależnego dziennikarza, w budynku mieszkało ponad 100 przesiedleńców z północnej Gazy.

Dziesiątki ofiar z obozu zostały przetransportowane do pobliskiego indonezyjskiego szpitala, podczas gdy "wielu innych wciąż jest wyciąganych spod gruzów" - powiedział CNN palestyński dziennikarz.

Od czasu wznowienia działań wojennych zginęło przynajmniej 200 Palestyńczyków, podał zarządzany przez Hamas resort zdrowia Strefy.

Raport - Adrian Zandberg - Czy wojna w Izraelu zagraża Polsce?
Nasi Partnerzy polecają