Putin nagrodził Kadyrowa medalem w dziedzinie... stomatologii. To kolejne absurdalne odznaczenie

i

Autor: AP To kolejne absurdalne odznaczenie dla Kadyrowa

Kadyrow jak wróżka zębuszka? Czeczeński przywódca dostał medal od rosyjskich dentystów

2022-06-30 9:17

Podczas gdy oddziały Kadyrowa mordują w Ukrainie cywilów, on sam odbiera kolejne odznaczenia. Czeczen i sojusznik Putina na koncie ma już między innymi tytuły Obrońcy Rosji oraz Rosjanina Roku. Teraz do swojej kolekcji dołożył Order Zasługi dla Stomatologii, jaki odebrał niedawno od Rosyjskiego Towarzystwa Stomatologicznego. To nie pierwsza absurdalna nagroda dla Kadyrowa.

Ramzan Kadyrow, przywódca Czeczenii, przyjaciel Putina, który chętnie i za duże pieniądze wspiera go w inwazji na Ukrainę, staje się coraz większym pośmiewiskiem. Nie dość, że jego "siejący postrach", elitarni zabójcy, którzy mieli pomóc Putinowi wygrać wojnę, są raz po raz gromieni przez Ukraińców, to on sam wyrasta na coraz bardziej groteskową postać. Chętnie daje się fotografować w butach od Prady, grozi, że po Ukrainie niedługo nie będzie już śladu, po czym... odbiera medal od rosyjskich dentystów.

Ramzan Kadyrow ma wybitne zasługi w dziedzinie stomatologii?

Radio Swoboda donosi, że 28 czerwca, podczas ceremonii otwarcia nowej kliniki dentystycznej w dzielnicy Szejk-Mansurowski w Groznym, Ramzan Kadyrow został nagrodzony orderem za zasługi w dziedzinie stomatologii. Nie pozostał dłużny i na tej samej imprezie przyznał naczelnemu lekarzowi Republikańskiej Kliniki Stomatologicznej najwyższe odznaczenie Czeczenii, czyli... Order Kadyrowa.

CZYTAJ TAKŻE: Budował Putinowi pałac, teraz idzie siedzieć! Surowa kara dla znanego biznesmena

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Bieniek: Nie wyobrażam sobie spotkania Putina z Zełenskim

Kadyrow - co rok, to nagroda

Ramzan Kadyrow to prawdopodobnie jeden z najczęściej nagradzanych przywódców na świecie. Czeczen ma na koncie kilkadziesiąt różnych medali i orderów - w tym wielu od Federacji Rosyjskiej. Nosi między innymi tytuły Bohatera Rosji i Rosjanina Roku 2007, jest także posiadaczem Orderu Zasługi dla Ojczyzny, Orderu Odwagi i Orderu Honoru. Ma też dwa medale Żukowa, przyznawane za odwagę i męstwo wykazane w operacjach wojskowych w obronie kraju - przypomina "Daily Banner". Kadyrow jest także między innymi członkiem honorowym Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych.

CZYTAJ TAKŻE: Putin pozbył się swojego "pupila". Aleksander Dwornikow był pijakiem i "wydawał śmieszne rozkazy"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE