Kataklizm na Ukrainie! Wstrząsające zdjęcia zalanych terenów

i

Autor: AP Kataklizm na Ukrainie! Wstrząsające zdjęcia zalanych terenów

Wojna na Ukrainie

Kataklizm na Ukrainie będzie miał skutki dla świata? "Globalna katastrofa ekologiczna"

2023-06-08 11:10

Ogromny potop, 2500 kilometrów kwadratowych pod wodą, całe miejscowości zmienione w jeziora z wystającymi dachami domów. Zdjęcia terenów dotkniętych kataklizmem po wysadzeniu zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce pokazują skalę zbrodni popełnionej na południowej Ukrainie. Są już ofiary wśród ludzi, w każdej chwili giną bezbronne zwierzęta, niszczone są ziemie rolne i domy. To także katastrofa globalna - mówią przedstawiciele ukraińskich władz.

Ogrom kataklizmu po wysadzeniu tamy w Nowej Kachowce. "Obecnie rozgrywa się globalna katastrofa ekologiczna"

Ten, kto postanowił wywołać ten kataklizm, popełnił zbrodnię - nie ma co do tego wątpliwości, gdy ogląda się zdjęcia z terenów dotkniętych wielkim potopem po wysadzeniu tamy na Dnieprze w Nowej Kachowce. Obwód chersoński znalazł się pod wodą. 2500 kilometrów kwadratowych zostało objętych powodzią, całe miejscowości zmienione są w jeziora z wystającymi dachami domów. W każdej chwili giną bezbronne zwierzęta, niszczone są ziemie rolne i domy, są też potwierdzone trzy ofiary wśród ludzi. Zdjęcia terenów dotkniętych kataklizmem po wysadzeniu zapory w Nowej Kachowce pokazują skalę katastrofy. Zwłaszcza te satelitarne, opublikowane przez brytyjski Guardian. Wstrząsające kadry dostarczył Maxar Technologies. "Obecnie rozgrywa się globalna katastrofa ekologiczna ... a tysiące zwierząt i ekosystemów zostanie zniszczonych w ciągu najbliższych kilku godzin" - powiedziała Guardianowi osoba z otoczenia Wołodymyra Zełenskiego.

Ukraina: Putin osobiście kazał wywołać ten kataklizm

Kto wpadł na taki prawdziwie diabelski pomysł? Rosja do niczego się nie przyznaje, Zachód i Ukraina są pewne, że to Rosjanie wysadzili tamę. Według strony ukraińskiej materiały wybuchowe umieszczono tam jeszcze jesienią, a rozkaz odpalenia ich wydał osobiście Putin. Do wysadzenia zapory doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na rzece Dniepr w miejscowości Nowa Kachowka. Zapora tworzy ogromny Zbiornik Kachowski mający aż 240 kilometrów długości. Okoliczne miejscowości z Nową Kachowką na czele zostały zalane. Zniszczenia są potężne, w dodatku Woda ze zbiornika używana jest także na potrzeby Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, ale szczęśliwie brak informacji o bezpośrednim zagrożeniu skażeniem.

Sonda
Czy wyszukiwałeś w Google informacje o Putinie w 2002 roku?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Jedynie 1 osoba na 20 zdobędzie komplet

Pytanie 1 z 10
Wskaż największe, pod względem powierzchni, państwo europejskie:
Rosjanie zaminowali tamę na Dnieprze. Pełczyńska-Nałęcz: zniszczenie tamy byłoby bezprecedensową katastrofą