Katastrofa lotnicza w Nepalu

i

Autor: East News Katastrofa lotnicza w Nepalu

Kilka osób przeżyło!

Katastrofa samolotu pasażerskiego. Nie żyje 68 osób

2023-01-15 8:58

W nepalskim mieście Pokhara, w pobliżu lotniska, rozbił się w niedzielę (15 stycznia) samolot pasażerski z 72 osobami na pokładzie. Na początku informowano, że w katastrofie zginęło co najmniej 40 z nich. Teraz wiadomo już, że zmarło 68. Cztery prawdopodobnie uda się uratować. Samolotem podróżowało sporo cudzoziemców. Po mediach społecznościowych krążą przerażające nagrania.

Nepal. Samolot rozbił się w pobliżu lotniska

Pierwsze informacje na temat katastrofy lotniczej w Nepalu przekazała w niedzielę (15 stycznia) rano agencja AFP, powołując się na przekaz nepalskich linii lotniczych Yeti Airlines. Samolot z dokładnie 72 osobami na pokładzie rozbił się w mieście Pokhara w pobliżu lotniska. Nepalska telewizja publiczna rano polskiego czasu podawała, że na miejscu tragedii odnaleziono już część ciał pasażerów. Rzecznik Yeti Airlines Sudarshan Bartaula poinformował, że na pokładzie maszyny było 68 pasażerów i cztery osoby załogi - podaje PAP.

Katastrofa lotnicza w Nepalu. Nie żyje większość pasażerów

Niedługo później pojawiła się informacja, że co najmniej 40 pasażerów, którzy podróżowali samolotem, nie żyje. "Wśród 72 osób na pokładzie byli cudzoziemcy" - podał rzecznik nepalskiej armii, Krishna Bhandari. Wśród nich znaleźli się między innymi Australijczyk, Francuz, Argentyńczyk, czterech Rosjan, Irlandczyk i dwie osoby z Korei Południowej. Dwusilnikowy samolot ATR 72 był w drodze do stolicy kraju, Katmandu. Agencja AFP informuje, że kilka osób przeżyło, mimo iż maszyna rozpadła się na kawałki, a wrak zapalił się. "To najpoważniejsza katastrofa lotnicza od 30 lat" - mówi dla agencji Reutera Bhandari.

W niedzielne popołudnie bilans ofiar wzrósł do 68. Cztery osoby prawdopodobnie uda się uratować. "Maszyna rozpadła się na kawałki, wrak zapalił się i część ciał wydobytych przez ratowników jest całkowicie zwęglona. W akcji ratowniczej bierze udział policja, straż pożarna i wojsko" - informują lokalne media. 

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Katastrofa lotnicza w Rębielicach Królewskich. Rozbiła się awionetka, dwie osoby nie żyją

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki