Kim Dzong Un

i

Autor: AP Kim Dzong Un

Tyran promuje 10-letnią córkę

Kim Dzong Un pokazał rodzinę. "Nikt nigdy nie odbierze nam władzy"

2023-02-09 12:24

Północnokoreański dyktator znowu pokazuje światu swoją córkę! Kim Dzong Un urządził wystawne przyjęcie z okazji 75. rocznicy powstania armii Korei Północnej. W przemówieniach nazwał ją "najsilniejszą armią świata". Komentatorzy uważają, że Kim w ten sposób pokazuje, że jego rodzina jeszcze długo utrzyma władzę.

Kim Dzong Un pokazał córkę i żonę. Tyran szykuje 10-latkę na swoją następczynię?

Kim Dzong Un znowu pręży muskuły i prezentuje światu swoją rodzinę. Władze Korei Północnej pokazały oficjalne zdjęcia z obchodów 75. rocznicy powstania armii Korei Północnej. W Pjongjangu do stołu zasiedli północnokoreański dyktator, jego żona Ri Sol Ju oraz córka Kim Ju Ae, mająca teraz prawdopodobnie około dziesięciu lat. Tyran rozpływał się w uśmiechach i wyraźnie chciał, by jego rodzina była fotografowana. Komentatorzy cytowani przez "Daily Mail" i "Daily NK" uważają, że Kim w ten sposób pokazuje, że jego rodzina jeszcze długo utrzyma władzę, a system dynastyczny w Pjongjangu bynajmniej nie chwieje się w posadach. Oczywiście chodziło też o promocję armii i pokazanie siły reżimu. W przemówieniach wygłaszanych z okazji święta Kim Dzong Un nazwał ją "najsilniejszą armią świata". Czyżby Kim szykował Kim Ju Ae na swoją następczynię?

Córka Kim Dzong Una. Dziewczynka wspólnie z ojcem i matką oglądała test pocisku, który może dosięgnąć Stanów Zjednoczonych

Kim Dzong Un zaczął promować swoją córkę na uroczystościach państwowych jeszcze w listopadzie zeszłego roku. Dziewczynka nigdy wcześniej nie była fotografowana, przynajmniej oficjalnie. Kim Ju Ae w listopadzie obchodziła urodziny. Z tej okazji północnokoreański dyktator wymyślił dla córki prezent w postaci oglądania testu pocisku międzykontynentalnego, który byłby zdolny dosięgnąć Stanów Zjednoczonych. Jak poinformowały wtedy siły zbrojne Korei Południowej, które na bieżąco monitorują wojskowe działania niebezpiecznego sąsiada, rakieta przeleciała tysiąc kilometrów i wpadła do Morza Japońskiego. Kim Dzong Un w taki sposób odpowiedział na wspólne ćwiczenia wojsk amerykańskich i południowokoreańskich. Oświadczenie Pjongjangu głosi, że manewry zostały odebrane jako przygotowania do inwazji. Kim Dzong Un zagroził, że w razie gdyby jego kraj został zaatakowany bronią jądrową, on bez wahania odpowie tym samym.

Kim Dzong Un

i

Autor: AP Kim Dzong Un
Sonda
Czy Korea Północna jest zagrożeniem dla świata?

QUIZ. Jakiego słowa to synonim? Test dla mistrzów, 10/10 to cud

Pytanie 1 z 10
Ambaras to...
Piekło o rosyjskim ataku jądrowym: "Jeśli Putin podejmie taką decyzję, będzie ona ostatnia w jego życiu" [Express Biedrzyckiej]