Kim Dzong Un zdobył najnowocześniejszą broń świata?! Taką samą ma Putin

2022-01-17 10:00
Kim Dzong Un zdobył najnowocześniejszą broń świata?! Taką samą ma Putin
Autor: AP Kim Dzong Un zdobył najnowocześniejszą broń świata?! Taką samą ma Putin

Czyżby Kim Dzong Un dołączył do najlepiej uzbrojonych przywódców świata? Może to tylko czcze przechwałki, ale dyktator Korei Północnej twierdzi, że przeprowadził właśnie "finalną próbę" broni hipersonicznej, najnowocześniejszej i najbardziej niebezpiecznej obecnie na świecie ze względu na to, że niezwykle trudno się przed nią uchronić.

Kim Dzong Un zdobył broń hipersoniczną? Północnokoreański dyktator właśnie tak twierdzi. Chociaż komentatorzy mówią o tych przechwałkach sceptycznie, Kim ogłosił, że przeprowadził właśnie "finalną próbę" broni hipersonicznej, najnowocześniejszej i najbardziej niebezpiecznej obecnie na świecie. Czy naprawdę była to tego typu broń - ta, której tarcze antyrakietowe się nie imają? Jedno jest pewne - to już czwarta próba rakietowa Korei Północnej w tym roku, a mamy dopiero połowę stycznia. Korea Południowa potwierdza, że z lotniska pod Pjongjangiem wystrzelono dwa pociski rakietowe. Spadły do morza około 300 kilometrów na wschód od stolicy Korei Północnej. Według Kima pociski wystrzelone w dniach 5 i 11 stycznia należały do broni hipersonicznej. Tego typu pociski przekraczają pięciokrotnie prędkość dźwięku i są niezwykle trudne do zestrzelenia przez współczesne systemy obrony przeciwrakietowej.

NIE PRZEGAP: Rosyjska inwazja na Ukrainę "nieunikniona". Putin wyłączy PRĄD?

NIE PRZEGAP: Wepchnął przypadkową kobietę pod metro, 40-latka nie żyje! Uważał się za BOGA

We wrześniu zeszłego roku Kim po raz pierwszy chwalił się pracami nad tego typu uzbrojeniem. Również wtedy pochwaliła się nim Rosja. - Teraz po raz pierwszy w naszej historii najnowszej Rosja dysponuje najnowocześniejszymi rodzajami broni, które wielokrotnie przewyższają swą siłą, mocą, szybkością i - co bardzo ważne - precyzją wszystkie te, które istniały do tej pory i istnieją dzisiaj - mówił wtedy prezydent Władimir Putin. Odznaczył wówczas twórcę ten broni Gerberta Jefremowa. W grudniu Moskwa przeprowadziła udany test broni hipersonicznej. Nad takimi pociskami pracują także USA i Chiny.

NIE PRZEGAP: Książę Harry chce pozwać brytyjskie władze! Żąda ochrony policji

NIE PRZEGAP: Donald Trump powiedział, co myśli o szczepieniach! Padły mocne słowa

Sonda
Czy niebawem wybuchnie wojna?

QUIZ. Te słowa mogą wprowadzić w osłupienie! Czy wiesz, co znaczą? Sprawdź, czy jesteś elokwentny

Pytanie 1 z 10
Co oznacza wyraz: “ambiwalentny”:
Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla Putina, Rosji i Ukrainy w 2022 roku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE