Kim Dzong Un zmienia stylówkę! Drwinom nie ma końca. Jak influenserka na wakacjach

i

Autor: AP Kim Dzong Un zmienia stylówkę! Drwinom nie ma końca. "Jak influenserka na wakacjach"

Nowe szaty dyktatora

Kim Dzong Un zadziwił zmianą stylu! Dyktator zaszalał. "Wygląda jak instagramerka na wakacjach"

2022-10-13 13:28

Co się dzieje z północnokoreańskim dyktatorem?! Kim Dzong Un postanowił chyba zostać instagramowym influenserem. Tyran pojawił się na najnowszych propagandowych zdjęciach w kapeluszu w stylu safari i w bieli, wywołując falę drwin w mediach społecznościowych. W tym roku Kim "zasłynął" też m.in. wysłaniem życzeń urodzinowych Putinowi i wsparciem wojny na Ukrainie.

Kim Dzong Un zmienia stylówkę! Drwinom nie ma końca. "Jak influenserka na wakacjach"

Kim Dzong Un słynie z propagandowych sesji zdjęciowych. Podobnie jak niegdyś Władimir Putin, północnokoreański dyktator uwielbia pokazywać się obywatelom jako niezwyciężony strongman i nieomylny lider. Zdobywał już ośnieżone szczyty w błyszczących lakierkach, patrolował kraj na białym koniu, a nade wszystko z poważną miną obserwował przez lornetkę testy pocisków i wojskowe manewry. Ubrany zawsze w mundur, garnitur czy siermiężne szaty, nie wydawał się szczególnym fanem mody. Teraz jednak z północnokoreańskim dyktatorem dzieje się coś dziwnego! Kim Dzong Un postanowił chyba zostać instagramowym influenserem. Tyran pojawił się na najnowszych propagandowych zdjęciach w kapeluszu w stylu safari i w bieli, wywołując falę drwin w mediach społecznościowych. "To bezcenne, kiedy Kim Dzong Un zmienia się w instadziewczynę na wakacjach", "Wygląda jak babcia na plaży", "Jest jak Richard Attenborough w Parku Jurajskim. Witajcie w Jurassic Park!" - takie komentarze mnożą się w mediach społecznościowych.

Kim Dzong Un poparł Putina i wojnę na Ukrainie. Szykuje się do próby jądrowej?

Oby tylko skończyło się na śmiechu. Wyśmiewany Putin w końcu nie poprzestał na prężeniu muskułów... Póki co Kim tylko je na szczęście pręży. Nie tylko na zdjęciach. W tym roku "zasłynął" otwartym wsparciem wojny na Ukrainie, a na 7 października wysłał Putinowi życzenia urodzinowe. "Korzenie kryzysu na Ukrainie absolutnie leżą w hegemonicznej polityce USA i Zachodu, które wobec innych krajów są aroganckie i nadużywają władzy" - oświadczył przedstawiciel reżimu w Pjongjangu rządowej agencji informacyjnej KCNA tuż po wybuchu wojny. Korea Północna przeprowadza też kolejne testy pocisków dalekiego zasięgu. Jeden z nich przeleciał ostatnio nad Japonią. Pojawiają się przypuszczenia, że Kim szykuje się do kolejnej próby jądrowej, pierwszej od pięciu lat.

Sonda
Czy Korea Północna jest zagrożeniem dla świata?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Najmniejsze stolice świata. Wiesz, w którym państwie leżą?

Pytanie 1 z 15
Vaduz jest stolicą...
Adamski o ataku rakietowym Rosji na Ukrainę: "Putin chciał osobistej zemsty" [Raport Walczaka]
Nasi Partnerzy polecają