KONIEC ŚWIATA jednak nastąpi? Już jutro planetoida przeleci NIEBEZPIECZNIE blisko Ziemi

2017-10-11 13:38
planetoida, meteoryty
Autor: ARCHIWUM

Do Ziemi zbliża się kilkunastometrowa planetoida. Obiekt przeleci niebezpiecznie blisko naszej planety. Ma to nastąpić już 12 października. Naukowcy sprawdzają, czy planetoida 2012 TC4 nie zderzy się z Ziemią. Jeśli tak by się stało to, miałoby to katastrofalne skutki. Czy jednak koniec świata nastąpi?

Planetoida 2012 TC4 przeleci w odległości około 50 tysięcy km od Ziemi. Jeszcze w lipcu NASA podawała, że planetoida może minąć Ziemię w odległości między 68 tysięcy a 270 tysięcy km. Teraz dane zostały doprecyzowane. Kilkunastometrowa planetoida teoretycznie znajdzie się bardzo blisko Ziemi. Będzie prawie 8 razy bliżej naszej planety niż Księżyc. Czy planetoida może zderzyć się z naszą planetą?- Obserwacje wskazują, że obiekt nie zderzy się z Ziemią - zapewnia dr Paweł Wajer z Centrum Badań Kosmicznych PAN w rozmowie z RMF24. - Planetoida 2012 TC4 nawet gdyby zderzyła się z Ziemią, pewnie nie zaszkodziłaby nam jakoś strasznie. Pewnie w atmosferze rozpadłaby się na wiele fragmentów, jak obiekt w Czelabińsku - dodał. Planetoida 2012 TC4 została odkryta 4 października 2012 roku. Naukowcy szacują, że obiekt ponownie zbliży się do Ziemi za 2 lata.

Zobacz: Już dziś koniec świata? Oto znaki to zwiastujące

Przeczytaj też: Nieznany obiekt w kosmosie. Ma związek z końcem świata?! [WIDEO]

Polecamy: Dzielą nas minuty od końca świata: ZEGAR ZAGŁADY przyspieszył!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE