KORONAWIRUS uderza w gospodarkę USA! Rekordowy wzrost bezrobocia i co dalej?

2020-03-26 22:22 PIK
COVID-19
Autor: Pixaby

Wystarczył zaledwie tydzień, aby epidemia koronawirusa wstrząsnęła gospodarką Stanów Zjednoczonych. - Wygląda na to, że COVID-19 może bardzo boleśnie dotknąć Amerykanów - twierdzą specjaliści.

Niespodziewanie i bardzo gwałtownie wzrosła liczba osób ubiegających się w USA o zasiłek dla bezrobotnych. W minionym tygodniu było ich rekordowe 3.3 mln wobec zaledwie 281 tys. w tygodniu poprzedzającym. To obrazuje jak wysoką cenę zapłaciły Stany Zjednoczone za działania mające na celu powstrzymanie reakcji na koronawirusa.

We Włoszech liczba ofiar koronawirusa zbliża się do 8200!

Na razie w USA zanotowano ponad 70 tys. przypadków koronawirusa i wygląda na to, że epidemia jest tam nie do zatrzymania. Tymczasem powrót Amerykanów do pracy jest uzależniony wyłącznie od jego zasięgu i agresywności. Prezydent Trump nie bardzo wie, co robić, więc wybrał metodę, w której czuje się najlepiej - lekceważenie.

Koronawirus zamyka fabryki samochodów: przerwane łańcuchy dostaw, brak pracowników!

Jednak specjaliści spodziewają się najgorszego: - Tak naprawdę to gospodarka złapała wirusa COVID-19. Być może pod względem produkcji i utraty miejsc pracy to będzie najgłębsza recesja od czasów Wielkiego Kryzysu, ale równie dobrze może to być najszybszy kryzys. Teraz musimy czekać - powiedział Chris Rupkey, główny ekonomista MUFG Union Bank.

Słynny siatkarz zwalczył koronawirusa! Po 15 dniach ZDROWY wyszedł ze szpitala!

Super Raport - odc. 5. Goście: Krzysztof Bosak, prof. Włodzimierz Gut

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze