Kościół ustalił NOWY GRZECH! Nie zgadniesz, z czego będziesz musiał się spowiadać

2019-10-19 18:25 doll
Papież Franciszek zakazuje zmiany płci
Autor: AP Papież Franciszek zakazuje zmiany płci

To prawdziwa rewolucja! Kościół ustalił właśnie nowy grzech, oczywiście za zgodą papieża Franciszka. Podczas trwającego właśnie synodu amazońskiego zgłoszono propozycję, by rozważyć nowe "przestępstwo" przeciwko sumieniu. Z czego teraz będzie trzeba się spowiadać? Nie uwierzysz!

Papież Franciszek już wielokrotnie udowadniał, że idzie z duchem czasu i taką też ma wizję Kościoła: wspólnoty ludzi światłych, świadomych i nie bojących się wyzwań. Papież dostrzega zmiany w społeczeństwach i mentalności, co dla wielu wiernych jest olbrzymią rewolucją. Wypowiedzi Franciszka na temat celibatu czy praw mniejszości seksualnych wielu szokują.

Papież Franciszek wypowiedział się o seksie. Jednoznaczne stanowisko głowy Kościoła

Teraz też zapowiada się kontrowersyjnie: podczas trwającego właśnie synodu amazońskiego zgłoszono bowiem propozycję, by do listy siedmiu grzechów głównych dopisać jeszcze jeden. Jak to? Czym ma być nowy grzech, z którego będzie trzeba się wyspowiadać? Chodzi o... niszczenie środowiska naturalnego!

- Wzywamy do ekologicznej moralności, grzech ekologiczny istnieje. Można go tez określić jako „klimatobójstwo” - stwierdził prefekt Paolo Ruffini.

Planuje się też wprowadzić "kanon ekologiczny", który miałby przypominać wiernym, jak dbać o środowisko i co jest grzechem przeciwko niemu, więc i zamieszkującym je zwierzętom i roślinom.

Zobacz: Zakazany kult Santa Muerte. Dlaczego Watykan zabronił czcić Świętą Śmierć?

Najnowsze