pistolet

i

Autor: pixabay

wprost niewiarygodne!

Koszmar na policyjnym szkoleniu. Zapomniał, że broń jest nabita i strzelił do kolegi

2023-03-15 9:29

No gdzie, jak gdzie, ale wydawałoby się, że uczestnicy policyjnego szkolenia to z całą pewnością odpowiedzialni ludzie, którzy w jego trakcie nie wyrządzą sobie krzywdy. No właśnie, wydawałoby! Podczas ćwiczeń, które odbywały się w amerykańskim stanie Karolina Południowa, doszło do wstrząsającego zdarzenia. Jeden z funkcjonariuszy uczestniczących w szkoleniu chciał być zabawny i sobie pożartować z kolegi. W efekcie zapomniał, że w broni, którą dzierżył w dłoni, wcale nie ma ślepaków i... go postrzelił!

Do zdarzenia doszło w lutym w miejscowości Greenville. Jak wynika z informacji przekazanych w tym tygodniu przez tamtejsze biuro szeryfa, dwóch policjantów uczestniczących w tym, jakże niefortunnym zdarzeniu, brało udział w szkoleniu. Jednym z jego punktów miało być strzelanie tzw. ślepymi nabojami. Po zakończeniu ćwiczeń, gdy policjanci mieli już odkładać broń, jeden z nich wystrzelił ślepy nabój w kierunku kolegi. Wówczas doszło do dramatu. - Ten odpowiedział strzałem. Zapomniał jednak, że w międzyczasie zdążył już zamienić treningowe ślepaki na normalną amunicję, którą na co dzień wypełniony był magazynek jego pistoletu. Pocisk trafił w stopę policjanta, który rozpoczął 'zabawę' - czytamy na tvn24.pl.

Na szczęście niecodzienna sytuacja nie zmroziła świadków zdarzenia. Pozostali policjanci natychmiast udzielili rannemu pierwszej pomocy. Trafił on do szpitala z obrażeniami, które nie zagrażały życiu. Ranę opatrzono, a następnie zwolniono policjanta do domu.

Według amerykańskich mediów, w sprawie zdarzenia wszczęto wewnętrzne śledztwo. Nie znaleziono winy po stronie organizatora, śledczy uznali natomiast, że do incydentu doszło "w wyniku 'wygłupów' dwóch zaangażowanych w nie policjantów". W rozmowie z portalem vice.com rzecznik policji z hrabstwa Greenville poinformował, że obaj funkcjonariusze zostali ukarani zawieszeniem wypłaty wynagrodzenia na okres 10 dni. Policjanci będą musieli również przejść dodatkowe szkolenie w zakresie posługiwania się bronią palną w trakcie służby.

Sonda
Byłeś/-aś kiedyś na strzelnicy?
Express Biedrzyckiej - Robert PSZCZEL
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany