Król Karol III znów obrzucony jajkami! Skandal w rodzinie królewskiej

i

Autor: AP Król Karol III znów obrzucony jajkami! Skandal w rodzinie królewskiej

Rodzina królewska

Król Karol III znów obrzucony jajkami! Skandal w rodzinie królewskiej

2022-12-07 8:30

Król Karol III znowu na celowniku jajecznych figlarzy! Brytyjski monarcha podczas swojego krótkiego panowania już drugi raz musiał zmierzyć się z ulicznym atakiem. 20-letni mężczyzna obrzucił Karola III jajkami, kiedy król witał się z mieszkańcami w Luton. Teraz nieszczęsny monarcha nie zna dnia ani godziny! Czy jaja dosięgnęły królewskich szat?

Król Karol III znowu został obrzucony jajkami. 20-letni sprawca został zatrzymany przez policję w Luton

To znów się stało! Król Karol III po raz drugi w ciągu swojego tak krótkiego jeszcze panowania został obrzucony publicznie jajkami. Do incydentu doszło w Luton, gdzie król chodził po ulicach, witając się z tłumami mieszkańców. Wydawało się, że wszyscy są zadowoleni z wizyty nowego monarchy. Jednak w uradowanej ciżbie znalazł się jeden jajeczny antymonarchista! W pewnym momencie powstało zamieszanie, a ochrona odprowadziła Karola w inną część dużego planu, gdzie odbywało się spotkanie. Czy jaja dosięgnęły królewskich szat? Ze zdjęć i filmów wynika, że raczej nie, choć w pewnym momencie Karol patrzy w dół z obrzydzeniem i złością, tak jakby jajo upadło mu tuż pod nogi. Wizyta mimo incydentu z jajami była kontynuowana, a 20-letni sprawca całego zamieszania aresztowany. Podczas zatrzymania był cały w uśmiechach!

To już drugi raz, gdy Karola obrzucono jajkami. Poprzedni sprawca krzyczał o krwi i niewolnikach

Do poprzedniego obrzucenia króla Karola III jajami doszło 9 listopada w York. W mieście przebywali król Karol III i królowa małżonka Camilla. Właśnie spacerowali ulicami w towarzystwie przedstawicieli miasta i oczywiście policji. Za barierkami zgromadził się tłum gapiów, chętnych na zobaczenie z bliska nowego króla Wielkiej Brytanii. W pewnym momencie z tłumu poleciały w stronę królewskiej pary jajka! Mężczyzna, który rzucał nimi w króla, krzyczał, że Wielka Brytania zbudowana jest na krwi niewolników. 23-letni sprawca jajkowego skandalu został powalony na ziemię przez policję i zatrzymany, a żadne z kilku rzuconych jaj nie trafiło w Karola ani w Camillę. Było jednak blisko - na nagraniach z miejsca zdarzenia widać, że jaja rozbiły się dosłownie o dwa kroki od króla. Karol został nowym królem Wielkiej Brytanii po śmierci królowej Elżbiety II, która odeszła 8 września po siedemdziesięciu latach rządów. Oficjalna koronacja Karola III odbędzie się 6 maja 2023 roku.

Sonda
Czy monarchia w Anglii powinna zostać zlikwidowana?

Ile wiesz o Meghan Markle?

Pytanie 1 z 7
Kiedy Meghan Markle poślubiła księcia Harry'ego?
Co Walijczycy sądzą o śmierci Elżbiety II i nowym królu?