Łukaszenka naprawdę powiedział to o Polakach! Można rpzetrzeć oczy ze zdumienia

i

Autor: AP Łukaszenka naprawdę powiedział to o Polakach! Można rpzetrzeć oczy ze zdumienia

Łukaszenka naprawdę powiedział to o Polakach! Można przetrzeć oczy ze zdumienia

2022-04-25 9:17

Aleksandr Łukaszenka rozpowiada na Białorusi, że w Polsce i w Krajach Bałtyckich panuje głód! Szokujące słowa wypowiedział podczas przemówienia wygłoszonego z okazji prawosławnej Wielkanocy, w cerkwi na wschodzie kraju. Według Łukaszenki na Białorusi panuje taki dobrobyt, że na szczęście można pomagać wygłodzonym sąsiadom. Aż trudno uwierzyć, co dalej powiedział Aleksandr Łukaszenka!

Tworzenie alternatywnej rzeczywistości to specjalność nie tylko Władimira Putina. Podczas gdy na Ukrainie toczy się na jego rozkaz krwawa wojna pełna zbrodni wojennych popełnianych na cywilach, prezydent Rosji uparcie twierdzi, że wojny nie ma, a jest tylko "operacja militarna" przeciwko "nazistom", którzy uciskają mieszkańców Ukrainy. Teraz swój własny świat równoległy odsłonił także Aleksandr Łukaszenka. Białoruski dyktator nie tylko udostępnia Putinowi swoje terytorium dla prowadzenia ostrzału Ukrainy, teraz Łukaszenka przypuścił na wzór swojego mocodawcy z Moskwy także atak informacyjny. Szokujące słowa wypowiedział podczas przemówienia wygłoszonego z okazji prawosławnej Wielkanocy, w cerkwi na wschodzie kraju. "Kazanie" Łukaszenki zacytował Biełsat. Jak się okazuje, Łukaszenka rozpowiada na Białorusi, że w Polsce i w Krajach Bałtyckich panuje głód!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Brytyjczycy ujawniają plany Putina! To ma się stać już w maju

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin powiedział, jaki jest cel jego wojny! Takie będzie "normalne życie"

Sonda
Czy białoruskie siły zagrażają Polsce?

"Zobaczcie co dzieje się z sąsiednimi Litwą, Łotwą, Polakami, o Ukrainie już nie wspominam. Oni byli tacy zamożni, żyli w takim szczęśliwym świecie. U nas nic nie było, u nich wszystko. I gdzie są teraz? Stoją przy granicy i proszą, byśmy ich wpuścili na Białoruś. Żeby mogli przynajmniej kupić kaszę gryczaną. Mniejsza o grykę. Soli nie mają. Proszą nas o sól. I my jako szczodrzy ludzie otwieramy tę granicę" - mówił Łukaszenka. Jak komentuje Biełsat, dyktator rozgłaszaniem tych absurdów chce zapewne pokryć narastające problemy gospodarcze własnego kraju - w tym te z kaszą i solą. Zaledwie parę dni temu na Białorusi wprowadzono zakaz wywozu z kraju mąki, kaszy i soli w ilości powyżej kilograma na głowę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Polski ksiądz dźgnięty nożem 20 razy! Zakonnica rzuciła się na ratunek

PRZECZYTAJ TAKŻE: Macron zmiażdżył Le Pen! AWANTURA na francuskich ulicach

Express Biedrzyckiej - Paweł Łatuszka: Łukaszenka to realne zagrożenie dla Polski