Łukaszenka

i

Autor: AP Łukaszenka

Wojna na Ukrainie

Łukaszenka przesuwa wojska na granicę z Polską. Na czołgach zauważono znak

2022-12-15 7:49

Niepokojące ruchy wojsk na Białorusi. Białoruski kanał Hajun, który śledzi działania armii Aleksandra Łukaszenki podał, że dyktator przesuwa żołnierzy i czołgi w pobliże granicy z Polską i Litwą. Jednocześnie Rosja przemieszcza na Białoruś jeszcze więcej sprzętu wojskowego. A na filmach pokazujących manewry Łukaszenki widać tajemniczy znak umieszczony na czołgach.

Łukaszenka przemieszcza czołgi bliżej granicy z Polską. Blogerzy ostrzegają przed ruchami wojsk białoruskich

Aleksandr Łukaszenka przeprowadza wielki test gotowości wojsk - i niespodziewanie przesuwa je bliżej Polski. Taką informację podał m.in. kanał Hajun na serwisie społecznościowym Telegram, śledzący działania armii Aleksandra Łukaszenki. Hajun podał, że dyktator przesuwa żołnierzy i czołgi w pobliże granicy z Polską i Litwą. Pisze o tym również "Ukraińska Prawda". W rejonie Grodna na północnym zachodzie Białorusi, gdzie pojawiły się wojska Łukaszenki, znajduje się poligon wojskowy. Ćwiczy tam obecnie co najmniej dwadzieścia czołgów. Tymczasem na filmach udostępnianych przez reżim Łukaszenki pojawiły się czołgi z namalowanym czerwonym rombem, co kojarzy się ze znakami "Z" malowanymi na czołgach rosyjskich na początku wojny na Ukrainie.

Rosja przemieszcza wojska na Białoruś. Łukaszenka włączy się do wojny?

Czy to oznacza, że Łukaszenka chce włączyć się do wojny? Na razie amerykański Instytut Studiów nad Wojną uważa, że to mało prawdopodobne. Jednocześnie Rosja przemieszcza na Białoruś jeszcze więcej sprzętu wojskowego. Jak podał The Kyiv Independent, od tygodnia trafiło tam sześćdziesiąt pojazdów wojskowych, w tym wozy bojowe piechoty, wielozadaniowe ciężarówki Ural i cysterny. The Kyiv Independent również powołuje się na Biełaruski Hajun. Urale trafiły według tych doniesień na poligon w pobliżu stacji kolejowej Połonka w obwodzie brzeskim.

Białoruś

i

Autor: screen TV Białoruś
Sonda
Czy sądzisz, że Białoruś uderzy w Ukrainę?
Łukaszenka włączy się do wojny? Zauważono znak na czołgach

i

Autor: AP/Vladimir Voronin; screen/VoenTV Łukaszenka włączy się do wojny? Zauważono znak na czołgach

QUIZ. Czy rozpoznasz błędy językowe w zdaniach? 8/12 będzie sukcesem

Pytanie 1 z 12
Wskaż poprawe zdanie:
Jak działa system perymetryczny na granicy z Białorusią? Straż Graniczna pokazała nagrania
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany