Oskarżony lekarz

i

Autor: Shutterstock Oskarżony lekarz

Szokujące doniesienia

Matka chciała zabić niepełnosprawną córeczkę?! Pomagał jej lekarz. "Miała spokojnie odejść"

2022-10-26 12:55

48-letni mężczyzna próbował pomóc matce 6-letniej dziewczynki w zabiciu dziecka. 6-latka jest niepełnosprawna. Co bulwersujące, tym mężczyzną jest lekarz Pieter Theunis Austin, który przekazał kobiecie receptę na syntetyczną insulinę. Po jej przedawkowaniu dziewczynka miała umrzeć. 48-latek przyznał się do winy i w środę, 26 października stanął przed sądem. Matka dziewczynki konsekwentnie zaprzecza, jakoby próbowała ją zabić.

40-latka próbowała zabić niepełnosprawną córkę? Jest akt oskarżenia

O tej bulwersującej sprawie pisze "Daily Mail". Jak podaje brytyjska gazeta, 40-letnia kobieta jest oskarżona o usiłowanie zabójstwa swojej niepełnosprawnej 6-letniej córki. Zdaniem australijskiej prokuratury, matka celowo wstrzyknęła dziecku zbyt dużą dawkę insuliny, bo "jej stan się pogarszał" i "miała spokojnie odejść". Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z krewnych zaniepokoił się ciężkim stanem dziecka. Zabrał dziewczynkę do Albany Medical Centre, gdzie lekarze udzielili jej pomocy i skierowali do szpitala. Kobieta wszystkiemu zaprzecza. Jej obrońcy podkreślają, że 40-latka była dobrą i opiekuńczą matką, miała też dobrą opinię. "Daily Mail" pisze, że w 2016 roku kobieta utworzyła zbiórkę na leczenie dziewczynki na platformie "GoFoundMe". Chciała zebrać 200 tys. dolarów na leczenie córeczki. 40-latka opuściła areszt po wpłaceniu kaucji, jednak ma zakaz kontaktowania się z dzieckiem. Jej proces rozpocznie się w listopadzie tego roku.

Lekarz z Australii pomógł matce w próbie zabójstwa

To, co bulwersuje jeszcze bardziej w tej sprawie, to fakt, że matce w próbie zabójstwa pomógł 48-letni lekarz z Australii, Pieter Theunis Austin. Mężczyzna od lutego przebywa w areszcie. Wtedy właśnie został zatrzymany za pomoc kobiecie, która miała próbować zamordować swoją 6-letnią córkę z niepełnosprawnością, podając jej zbyt dużą dawkę syntetycznej insuliny. W toku śledztwa lekarz przyznał się do winy. Zeznał, że wiedział, po co kobieta potrzebuje tego leku. Receptę miał przekazać na jej wyraźną prośbę w styczniu tego roku. "Daily Mail" pisze, że 48-latek stanął przed sądem w Australii w środę, 26 października. Gazeta informuje, że lekarz nie złożył wniosku o wyjście z aresztu za kaucją. W sądzie pojawi się ponownie 14 grudnia, by usłyszeć wyrok.

Sonda
Czy za zabójstwo dziecka powinna być kara śmierci?
Matka i córka znalezione w kałuży krwi! Podwójne zabójstwo w Gruszewni
Nasi Partnerzy polecają