Melinda Gates zostanie drugą najbogatszą kobieta świata! Bill Gates odda połowę fortuny?

2021-05-06 8:00 Zofia Dąbrowska
melinda gates
Autor: wiki

Melinda Gates (56 l.) może wiele zyskać na swoim rozwodzie! Tak wiele, że już niebawem zostanie prawdopodobnie drugą najbogatszą kobietą świata. Kiedy 27 lat temu Melinda Gates brała ślub z Billem Gatesem, nie podpisali intercyzy, chociaż założyciel Microsoftu był już wtedy miliarderem. Jeśli Melinda Gates wywalczy w sądzie połowę fortuny męża, otrzyma 73 miliardy dolarów. Jest tylko jedna kobieta na świecie, która ma więcej pieniędzy. To Meinda Gates złożyła wniosek rozwodowy, stwierdzając w nim, że jej małżeństwo zostało "bezpowrotnie zniszczone".

Melinda Gates ma szanse bardzo się wzbogacić na rozstaniu z Billem Gatesem! Zostanie najprawdopodobniej drugą najbogatszą kobietą świata. Powód? Przed ślubem, który Melinda i Bill Gates zawarli w 1994 roku, nie podpisali żadnej intercyzy. Teraz miliarder na pewno żałuje tej romantycznej decyzji. Może go to kosztować połowę fortuny - czwartej na świecie i wartej obecnie 146 miliardów dolarów. Jeśli Melinda Gates wywalczy w sądzie połowę majątku męża, otrzyma 73 miliardy dolarów. Jest tylko jedna kobieta na świecie, która ma więcej pieniędzy. To Françoise Bettencourt Meyers właścicielka sławnego imperium kosmetycznego L'Oreal i posiadaczka 83 miliardów dolarów. Póki co Bill Gates przelał na konto żony 1,8 miliarda dolarów, ale to wierzchołek góry lodowej tego, co może ona dostać.

NIE PRZEGAP: Książka Meghan Markle to plagiat?! Nowe oskarżenia, wybuchła awantura

Bill i Melinda Gates kilka dni temu opublikowali na Twitterze identyczne oświadczenia: "Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zdecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo. Przez ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje wspaniałych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działa na całym świecie, by zapewnić wszystkim ludziom zdrowe, twórcze życie. Nadal podzielamy wiarę w tę misję i zamierzamy wspólnie ją kontynuować w naszej fundacji, ale już nie wierzymy w to, że możemy rozwijać się jako para w kolejnych etapach naszego życia. Prosimy o uszanowanie prywatności naszej rodziny". To Melinda Gates złożyła wniosek rozwodowy, stwierdzając w nim, że jej małżeństwo zostało "bezpowrotnie zniszczone". Bill i Melinda Gates poznali się w 1987 roku, pobrali się w 1994 roku. Mają troje dzieci, to Jennifer Katharine Gates (25 l.), Rory John Gates (22 l.) i Phoebe Adele Gates (19 l.).

NIE PRZEGAP: Nowa miłość Billa Gatesa? Nie zgadniesz ile ta blondynka ma lat!

Tak królowie futbolu wydają swoje fortuny
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze