Miss Universe wybrana, to prawdziwa piękność. W tle skandal z rosyjską reprezentantką!

i

Autor: AP Miss Universe wybrana, to prawdziwa piękność. W tle skandal z rosyjską reprezentantką!

Jak poszło Polce?

Miss Universe 2023 wybrana, to prawdziwa piękność. W tle wielki skandal z Rosjanką! [ZDJĘCIA]

2023-01-15 13:02

W sobotni (14 stycznia) wieczór w Nowym Orleanie (USA) rozegrał się 71. konkurs Miss Universe. Koronę najpiękniejszej otrzymała najstarsza z kandydatek, 28-letnia Amerykanka, R'Bonney Gabriel. Nie obyło się bez skandali - kandydatka Rosji, dopuszczona do konkursu mimo protestów, ubrała tak kuriozalny strój, że mówi o niej cały świat. Co z Polką? 23-letnia inżynier zachwyciła publiczność.

Co to był za wieczór! Gala 71. konkursu piękności Miss Universe odbyła się w sobotę (14 stycznia) wieczorem w New Orleans Morial Convention Center w Nowym Orleanie w Luizjanie (USA). Do rywalizacji stanęły kandydatki z 84 krajów. Polskę reprezentowała piękna Aleksandra Klepaczka, 23-letnia pani inżynier z województwa łódzkiego. Niestety, mimo że publiczność przyjęła ją niezwykle ciepło, Polka nie dostała się do finałowej szesnastki.

Miss Universe 2023 wybrana. Pomaga kobietom

Ostatecznie koronę Miss Universe otrzymała najstarsza uczestniczka rywalizacji, 28-letnia Amerykanka R'Bonney Gabriel. To pierwszy raz od 2012 roku, gdy korona trafia w ręce obywatelki USA. Gabriel jest modelką, projektantką mody i instruktorką szycia z Houston w Teksasie, "która w swojej pracy stawia na ochronę środowiska. Po uzyskaniu tytułu licencjata z projektowania mody wprowadziła na rynek zrównoważoną linię odzieży, a podczas lekcji szycia w Magpies & Peacocks, organizacji non-profit, w której pracuje, wprowadza techniki przyjazne dla środowiska. Poza tym pomaga wychodzić z kłopotów kobietom, które są ofiarami przemocy domowej i handlu ludźmi" - podaje "Insider". 

Anna Linnikowa. Miss Rosji okrzyknięta w sieci "Miss Ludobójstwa"!

Na drugim miejscu Miss Universe znalazła się Miss Wenezueli Amanda Dudamel, a za nią uplasowała się Miss Dominikany, Andreína Martínez. Podczas uroczystej gali nie obyło się bez skandalu. Jedną z uczestniczek konkursu była bowiem - mimo protestów - reprezentantka Rosji, Anna Linnikowa. Podczas prezentacji w strojach narodowych Linnikowa wkroczyła na scenę na bogato: w krwistoczerwonej sukni wysadzanej kamieniami i w koronie na głowie, co kojarzyło się z czasami Cesarstwa Rosyjskiego. Internauci od razu okrzyknęli ją Miss Ludobójstwa, a jej strój nazwali pluciem w twarz ofiarom wojny na Ukrainie

Sonda
Czy Miss Rosji powinna być dopuszczona do udziału w Miss Universe?
Miss wdzięku Małopolski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany