kajdanki

i

Autor: Pexels Kraków. Sprawca rozboju wrócił na miejsce przestępstwa i oferował policjantom pomoc w poszukiwaniach

Jak on to wymyślił?!

Najgłupszy złodziej roku! W takim przebraniu chciał okraść sklep! Żenada i kompromitacja [WIDEO]

2023-06-05 12:44

To ci dopiero przebiegły król zbrodni! Mężczyzna postanowił okraść sklep z elektroniką w Miami Gardens na Florydzie. Uznał przy tym, że aby uniknąć odpowiedzialności, wystarczy mu kamuflaż w postaci... nałożonego na głowę kartonu! Geniusz złodziejskiego fachu nie potrafił sobie jednak poradzić z jednoczesnym pakowaniem kradzionego sprzętu i utrzymaniem kartonowego okrycia. Dysponując jego wizerunkiem właściciel zrabowanego towaru nie miał dużego problemu z ujęciem złodziejaszka!

Jak donosi portal interia.pl, do włamania doszło w sobotę o czwartej nad ranem. Właściciel sklepu udostępnił w sieci nagrania z kamer, które pokazują kradzież przeprowadzoną przez bardzo nietypowo zamaskowanego włamywacza. Mężczyzna wszedł do sklepu z kartonem na głowie, po czym wybił ostrym narzędziem szklaną półkę, za którą znajdowały się telefony komórkowe. Złodziej zaczął szybko wkładać telefony do plecaka, jednak na nagraniu wyraźnie widać, że kartonowe pudełko bardzo utrudniało mu to zadanie. "Geniusz zbrodni" wielokrotnie poprawiał sobie "nakrycie głowy", aż w pewnym momencie karton spadł, odsłaniając całą twarz sprawcy. Ostatecznie mężczyzna ukardł 19 iPhonów i osiem tysięcy dolarów.  

Jeremias Berganza, czyli właściciel okradzionego sklepu, gdy tylko zobaczył twarz włamywacza, zaczął go szukać na terenie centrum handlowego. Szybko okazało się, że mężczyzna wciąż tam przebywa! Jak podało NBC 6, włamywacz pił z kolegami przy pobliskim sklepie monopolowym. Miał też być wielce zdziwionym przybyciem funkcjonariuszy, którzy zjawili się, by go aresztować...

Sonda
Czy widziałeś/aś złodzieja w sklepie?
Złodzieja skusiły zabawki dla dorosłych. Ubrał sukienkę i zrobił damski makijaż. Poznalibyście, że to mężczyzna?