Naukowcy ostrzegają! Ludzie będą zmieniać się w KRABY

2021-01-27 14:10 zw
Szczecińskie kraby
Autor: archiwum se.pl

Jak będzie wyglądał koniec świata? Czy uderzy w nas wielka asteroida, a może Ziemię zniszczy globalne ocieplenie lub III wojna światowa? Nic z tych rzeczy! Najnowsze ustalenia amerykańskich i brytyjskich naukowców są zupełnie inne. Otóż wszystko po prostu zamieni się w kraby. My też!

Karcynizacja, po angielsku carcinisation - to słowo robi teraz zawrotną furorę w mediach społecznościowych! O co chodzi? O to, że prędzej czy później wszystko i wszyscy zamienią się w kraby! Wbrew pozorom to nie scenariusz filmu science fiction, a zupełnie poważne rozważania amerykańskich i brytyjskich naukowców. Termin karcynizacja wprowadził brytyjski uczony Lancelot Borradaile. Słowo to oznacza formę ewolucji, w której formy życia nie będące początkowo krabami stopniowo ewoluują w kraby.

NIE PRZEGAP: Biden WYRZUCIŁ z Białego Domu brytyjskiego premiera! Pierwszy skandal?

Odnotowano już co najmniej pięć takich przypadków. Wygląda na to, że kraby mają najbardziej praktyczną i pozwalającą na przetrwanie formę życia. "Musi być jakaś ewolucyjna korzyść w posiadaniu formy kraba" - pisze Heather Bracken-Grissom, biolog morski z Florida International University. Ale spokojnie - karcynizacja trwa przez miliony lat, więc nawet nasze praprawnuki najprawdopodobniej nie będą jeszcze miały szczypiec.

NIE PRZEGAP: Mocne oskarżenia! Trump służy ROSJI od 40 lat dzięki PEDOFILOWI, ma DŁUG wobec Putina

Elewacja Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie budzi emocje. To jednak nie ostateczny efekt
Najnowsze