Nie żyje górnik z kopalni złota. 21 górników dalej pod ziemią

2021-01-21 9:58 mw

Od 10 stycznia trwa dramatyczna akcja ratunkowa w prowincji Shandong, gdzie zawaliło się wyjście z kopalni złota. Ok. 500-600 metrów pod ziemią znalazło się 22 górników, którzy nie mogli się wydostać. Po tygodniu nawiązali łączność z ratownikami. Teraz podczas kopania tuneli jeden z nich zmarł.

Nie żyje górnik uwięziony w chińskiej kopalni złota. Chińskie państwowe media podały, że zginął, gdy ratownicy próbowali uratować 21 innych, którzy utknęli pod ziemią i od prawie dwóch tygodni walczą o życie. Po ok. tygodniu od zawalenia się wyjścia ratownicy mieli kontakt z 11 pracownikami uwięzionymi w jednym z korytarzy i dostarczali im żywność, lekarstwa i inne zapasy. Robotnicy zostali uwięzieni setki metrów pod ziemią w kopalni Hushan w pobliżu miasta Qixia w prowincji Shandong we wschodnich Chinach po tym, jak eksplozja 10 stycznia zablokowała wejście i odcięła łączność.

W kopalni złota znajdowało się 22 górników. 12 z nich nawiązało łączność z ratownikami, los pozostałych 10 nie jest znany. Państwowe media podały, że jeden z górników  doznał urazu głowy podczas eksplozji, która miała pomóc w tworzeniu kanałów i zapadł w śpiączkę przed śmiercią. Dwóch innych pracowników w grupie zostało opisanych jako o złym stanie zdrowia. Kolejny z górników jest uwięziony 100 metrów dalej, we wznoszących się wodach kopalni, ale jego stan jest nieznany i ekipy ratownicze do niego do tej pory nie dotarły.

NIEBEZPIECZNA ZABAWA! Drifty i kulig za autem. Policja wkroczyła do akcji [WIDEO]
Najnowsze