Nie żyje jedna z supermodelek wszech czasów. Grała w teledysku George'a Michaela [GALERIA]

i

Autor: East News Nie żyje jedna z supermodelek wszech czasów. Grała w teledysku George'a Michaela [GALERIA]

Smutna wiadomość

Nie żyje jedna z supermodelek wszech czasów. Grała w teledysku George'a Michaela [GALERIA]

2023-01-12 9:08

Zmarła Tatjana Patitz. Urodzona w Niemczech gwiazda zaliczała się do grona najważniejszych modelek lat 80. i 90. To właśnie ona wraz z Naomi Campbell, Cindy Crafword i Lindą Evangelistą wystąpiły w słynnym teledysku George'a Michaela "Freedom". Patitz żegnają koleżanki z branży. "Czuję, jakbyśmy razem dorastały, ogromna strata". Modelka miała 56 lat. Co się stało?

Świat mody w latach 80. i 90. ubiegłego wieku był zdominowany przez kilka nazwisk. Cindy Crawford, Linda Evangelista, Christy Turlington, Naomi Campbell, Eva Herzigova, Claudia Schiffer i Tatjana Patitz - były i pozostają supermodelkami wszech czasów. Niestety, w środę po południu do mediów trafiła przykra wiadomość. W wieku 56 lat zmarła ostatnia z wymienionych - Tatjana Patitz. Potwierdzili to agenci modelki, nie podali jednak przyczyny jej śmierci. Media społecznościowe zalały wzruszające pożegnania. Hołd koleżance po fachu złożyła między innymi Cindy Crawford.

Zmarła Tatjana Patitz. Żegna ją Cindy Crawford

"W branży modowej obie byłyśmy niemal od dziecka i czuję, jakbyśmy razem dorastały. Była łagodna, wrażliwa, miła, dociekliwa. Nie da się zapomnieć tych jej przenikliwych oczu. Jej miłość do zwierząt i natury była zaraźliwa. Przesyłam kondolencje jej rodzinie — zwłaszcza synowi, którego uwielbiała. RIP" - napisała. Tatjana Patitz z Cindy Crawford spotykała się na stopie zawodowej wielokrotnie. Jedną z najbardziej znanych na świecie współprac pań był występ w kultowym już teledysku George'a Michaela "Freedom". Grały tam jeszcze m.in. z Naomi Campbell, Lindą Evangelistą i Christy Turlington. 

Nie żyje supermodelka. Sławę zyskała dzięki jednej okładce

Jak przypomina "Mirror" Tatjana Patitz urodziła się w Hamburgu, jednak szybko wyemigrowała z rodziną do Szwecji. W wieku 17 lat wzięła udział w konkursie dla modelek w Sztokholmie, w którym zajęła trzecie miejsce. Jej nagrodą był wyjazd do Paryża i kontrakt, jednak nie wykorzystała tej szansy i przez rok nie mogła znaleźć zajęcia. Prełomem w jej karierze okazała się okładka "Vogue", na którą sfotografował ją Peter Lindberg. Potem propozycje dosłownie się posypały. Patitz grała też w teledyskach i filmach, a prywatnie spotykała się z największymi przystojniakami - między innymi z Piercem Brosnanem i Sealem. Osierociła 19-letniego syna. 

Sonda
Czy uważasz, że modelki mają ciężką pracę?
Pogrzeb Emiliana Kamińskiego. Artystę żegnały tłumy.

Talk show jakiego jeszcze nie było!

MELLINA czyli Marcin Meller w Esce ROCK. Włącz teraz i posłuchaj!

Listen on Spreaker.