Nie żyje najstarszy goryl na świecie. Ozzie odszedł w wieku 61 lat

2022-01-29 8:30
Nie żyje najstarszy goryl na świecie. Ozzie odszedł w wieku 61 lat
Autor: AP Ozzie mieszkał w ogrodzie zoologicznym w Atlancie

Ozzie był trzecim najstarszym w historii przedstawicielem małpokształtnych. Ostatnie lata spędził w ogrodzie zoologicznym w Atlancie, w ostatnich tygodniach natomiast mocno podupadł na zdrowiu. Pozostawił po sobie siedem generacji potomstwa. "To dla nas tragiczna strata" - powiedział dyrektor zoo, Raymond King.

Przyczyny śmierci goryla na razie nie są znane. Jak jednak informuje PAP, weterynarze powiedzieli, że w ostatnich tygodniach wykazywał brak apetytu. Nie przyjmował ani posiłków, ani płynów. Wcześniej leczono go z powodu wielu schorzeń. Leciwy przedstawiciel gatunku, będącego pod ścisłą ochroną, był niezwykle lubiany i ceniony przez zespół ogrodu zoologicznego w Atlancie. "Ozzie pozostawił po sobie wiele potomstwa i przez lata życia przyczynił się do lepszego poznania i poszerzenia naszej wiedzy na temat tego gatunku" - komentował szef placówki, Raymond King. Zwierzę zmarło w wieku 61 lat stając się trzecim najstarszym przedstawicielem małpokształtnych w historii. Agencja Associated Press przypomina, że goryle nizinne uważane są za gatunek krytycznie zagrożony.

CZYTAJ TAKŻE: Aquaman został bezdomnym? Jason Momoa po rozstaniu z żoną mieszka... na podjeździe!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO
Sonda
Czy lubisz chodzić do zoo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE