Unia Europejska uruchamia opcję atomową wobec Polski

i

Autor: brak danych Unia Europejska uruchamia "opcję atomową" wobec Polski

Nie żyje pracownik Parlamentu Europejskiego! Zmarł po zakażeniu koronawirusem

2020-03-23 16:30

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Tragiczna wieść tym razem przybywa z Parlamentu Europejskiego. Z powodu zakażenia zmarł 40-letni pracownik instytucji. To pierwszy zgon w wyniku pandemii w instytucjach europejskich - informuje AFP.

40-letni pracownik Parlamentu Europejskiego, o imieniu Giancarlo, zmarł w poniedziałek w wyniku zakażeniu koronawirusem. To mężczyzna pochodzący z Włoch. Ofiara epidemii pracowała dla firmy zewnętrznej zajmującej się usługami technicznymi i informacyjnymi Parlamentu Europejskiego.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus. Polscy naukowcy włączają się w prace nad szczepionką przeciwko SARS-CoV-2

- Z przykrością potwierdzamy, że jeden z naszych zewnętrznych współpracowników zmarł po zarażeniu koronawirusem - powiedział w czasopiśmie "The Brussels Times" rzecznik Parlamentu Europejskiego.

Ponad 7500 pracowników pracowników Parlamentu Europejskiego pracuje obecnie zdalnie. Niestety, w miarę postępu epidemii coraz więcej współpracowników instytucji ma do czynienia z przypadkami COVID-19. Według oficjalnych danych, jak dotąd kilku przedstawicieli Komisji Europejskiej, Rady UE i Parlamentu Europejskiego zostało zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest główny negocjator UE ds. Brexitu, Michel Barnier. Parlament Europejski praktycznie całkowicie zawiesił swoje prace. W Komisji Europejskiej odbywają się codziennie briefingi prasowe w formie wideokonferencji.

SPRAWDŹ TAKŻE: Ekspert ostrzega: jesienią czeka nas drugi rzut koronawirusa. Będzie groźniejszy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE