Wprowadzili OBOWIĄZKOWE testy na koronawirusa! Grożą poważnymi konsekwencjami

2020-08-01 17:35 Anna Gołata
Test na koronawirusa
Autor: Shutterstock Niemcy: OBOWIĄZKOWE testy na COVID-19 dla przyjezdnych z "obszarów ryzyka"! Co z Polakami?

Sytuacja w Niemczech jest bardzo poważna. Z dnia na dzień przybywa osób zakażonych koronawirusem. Ubiegłej doby stwierdzono tu prawie tysiąc nowych przypadków! W związku z tym zdecydowano się na wprowadzenie przymusowych testów na obecność COVID-19 dla osób, które wróciły z tzw. "obszarów ryzyka". Czy wśród wyszczególnionych na liście państw znalazła się Polska?

Niemcy wytaczają ciężkie działa w walce z pandemią koronawirusa. Jak informuje Wirtualna Polska, od dziś (1 sierpnia) wprowadzono dobrowolne testy dla wszystkich osób wracających do kraju z zagranicy. Podróżni mogą poddać się darmowym testom do 72 godzin po powrocie do Niemiec, nawet jeśli nie mają objawów choroby.

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce: Zakażenia +658, Ofiary +5, Ozdrowieńcy +387. Dramatyczne wieści w weekend

Przymusowe testy na COVID-19 dla przyjezdnych. Co z Polakami?

Kolejnym krokiem w walce z koronawirusem są obowiązkowe badania dla osób, które wróciły z obszarów, gdzie zakażenie COVID-19 jest duże.  Od przyszłego tygodnia mieszkańcy Niemiec, którzy wrócą m.in. USA, Ukrainy, Rosji, Pakistanu, Meksyku, Brazylii, Bośni i Hercegowiny, Kosowa czy Izraela, będą musiały poddać się badaniu.

Obszarem ryzyka są także niektóre regiony w północnej Hiszpanii oraz Luksemburg. Już teraz osoby wracające z tych krajów regionów muszą poddać się 14 dniowej kwarantannie.

Wirus reaktywacja. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 84
Najnowsze