Wprowadzili OBOWIĄZKOWE testy na koronawirusa! Grożą poważnymi konsekwencjami

2020-08-01 17:35 Anna Gołata
Test na koronawirusa
Autor: Shutterstock Niemcy: OBOWIĄZKOWE testy na COVID-19 dla przyjezdnych z "obszarów ryzyka"! Co z Polakami?

Sytuacja w Niemczech jest bardzo poważna. Z dnia na dzień przybywa osób zakażonych koronawirusem. Ubiegłej doby stwierdzono tu prawie tysiąc nowych przypadków! W związku z tym zdecydowano się na wprowadzenie przymusowych testów na obecność COVID-19 dla osób, które wróciły z tzw. "obszarów ryzyka". Czy wśród wyszczególnionych na liście państw znalazła się Polska?

Niemcy wytaczają ciężkie działa w walce z pandemią koronawirusa. Jak informuje Wirtualna Polska, od dziś (1 sierpnia) wprowadzono dobrowolne testy dla wszystkich osób wracających do kraju z zagranicy. Podróżni mogą poddać się darmowym testom do 72 godzin po powrocie do Niemiec, nawet jeśli nie mają objawów choroby.

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce: Zakażenia +658, Ofiary +5, Ozdrowieńcy +387. Dramatyczne wieści w weekend

Przymusowe testy na COVID-19 dla przyjezdnych. Co z Polakami?

Kolejnym krokiem w walce z koronawirusem są obowiązkowe badania dla osób, które wróciły z obszarów, gdzie zakażenie COVID-19 jest duże.  Od przyszłego tygodnia mieszkańcy Niemiec, którzy wrócą m.in. USA, Ukrainy, Rosji, Pakistanu, Meksyku, Brazylii, Bośni i Hercegowiny, Kosowa czy Izraela, będą musiały poddać się badaniu.

Obszarem ryzyka są także niektóre regiony w północnej Hiszpanii oraz Luksemburg. Już teraz osoby wracające z tych krajów regionów muszą poddać się 14 dniowej kwarantannie.

Wirus reaktywacja. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 84

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze