NIEWIARYGODNE! Piekarnia serwuje chleb z KOBIECĄ wydzieliną

2020-07-08 19:30 mw
Wegański chleb na drożdżach: chrupiący i puszysty
Autor: Shutterstock

Czego to ludzie nie wymyślą! Jedna z piekarni we Francji stwierdziła, że zaczną wypiekać chleb z kobiecą wydzieliną. W tym celu pobierany jest materiał z… publicznych toalet, który ubogaca recepturę. Co ciekawe receptura z użyciem nowego składnika wspomaga gospodarkę i rolników.

Tajnym składnikiem francuskiego przedsiębiorstwa jest… kobiecy mocz! I choć brzmi obrzydliwie, według właścicielki sieci piekarni, Louise Raguet, to niedoceniony składnik. - Mocz jest świetnym nawozem - skomentowała. - Jest to zaniedbana ciecz, zwykle odrzucana jako odpad - dodała Raguet. Podkreśla, że mocz zawiera azot, potas i wiele innych składników odżywczych, które rośliny wydobywają z gleby. Jako taka „powinna być traktowana jak kopalnia złota”. 

Podobno sama chodzi do publicznych toalet i zbiera mocz w specjalnych pojemnikach, a później dodaje do swojego popisowego chleba, który nazywa się chleb złotowłosej. Nie wiadomo, jak mocz wpływa na smak chleba; plotka głosi, że sterylność wydalona z ludzkiego ciała była przedmiotem wielu naukowych debat. Tak więc, aby dodatkowo zapewnić jego czystość, Raguet rozcieńcza mocz 20 razy, zanim połączy go z pszenicą używaną w chlebie.

Według nowego badania opublikowanego przez Francuską Agencję Urbanistyki około 29 milionów bochenków chleba z moczem można wypiekać codziennie, oszczędzając tym samym rolnikom 703 ton azotu zużywanego na nawozy sztuczne dziennie. 

Express Biedrzyckiej - Sławomir Neumann: Trzaskowski może zmienia zdanie, ale je ma. Duda nie ma żadnego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.