Niewinni siedzieli w więzieniu 31 LAT w celi śmierci, dostali 75 milionów

2021-05-17 10:00
Niewinni siedzieli w więzieniu 31 lat, dostali 75 milionów
Autor: Chuck Liddy / Zuma Press / Forum Niewinni siedzieli w więzieniu 31 lat, dostali 75 milionów

Potworna pomyłka sądowa w Stanach Zjednoczonych! Dwóch mężczyzn uwolniono z więzienia w Karolinie Północnej po 31 latach, ponieważ okazało się, że są niewinni. Zostali skazani na karę śmierci za gwałt na dziecku i zabójstwo. Większość czasu od 1983 roku niepełnosprawni intelektualnie bracia przyrodni spędzili w celi śmierci, oczekując na zastrzyk z trucizną. Henry McCollum i Leon Brown wyszli zza krat w 2014 roku, teraz wygrali ogromne odszkodowanie. Łącznie otrzymają 75 milionów dolarów.

Niewinni siedzieli w więzieniu 31 lat czekając na zastrzyk z trucizną w celi śmierci! Henry McCollum i Leon Brown to niepełnosprawni intelektualnie bracia przyrodni z Karoliny Północnej. W 1983 roku zostali zatrzymani jako podejrzani o gwałt i morderstwo 11-letniej dziewczynki w Red Springs w hrabstwie Robeson. Henry McCollum miał wtedy 19 lat, a Leon Brown zaledwie 15. Wystraszeni i nie do końca rozumiejący otaczającą ich rzeczywistość nastolatkowie pod naciskiem przesłuchujących przyznali się do czynu, który tak naprawdę popełnił ktoś inny. Skazano ich na śmierć, a jak to często bywa w USA, na wykonanie wyroku oczekiwali długie lata w celi śmierci. Jednemu z nich wyrok zamieniono po latach na dożywocie, drugi wciąż czekał na śmierć.

NIE PRZEGAP: Książę Harry przeciwko wolności słowa! Amerykanie są wściekli

W międzyczasie badania DNA wykazały jednak, że prawdziwym mordercą i pedofilem jest ktoś inny. Henry McCollum i Leon Brown wyszli zza krat w 2014 roku, teraz wygrali ogromne odszkodowanie. Łącznie otrzymają 75 milionów dolarów. W skład tej sumy wchodzi po milion dolarów za każdy rok zmarnowanego życia za kratami, do tego braciom przyznano również łącznie 13 milionów dolarów rekompensaty.

NIE PRZEGAP: Prezydent USA jest chory psychicznie?! 120 generałów oskarża

Tomasz Komenda po wyroku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE