piwo

i

Autor: archiwum se.pl

Nowatorska metoda lecznicza. Do uratowania pacjenta wykorzystano 15 piw

2019-01-11 16:49

Jak się okazuje, zwolennicy tzw. metody "klina" mogą zacząć uważać ją za poważną i dobrą dla zdrowia. Wskazuje na to historia 48-letniego Nguyena Van Nhata, który trafił 25 grudnia do szpitala w północnym Wietnamie z ostrymi objawami zatrucia alkoholowego. Mężczyzna miał spożyć zbyt dużą ilość alkoholu w wigilijny wieczór. Zastosowana przez tamtejszych lekarzy metoda lecznica błyskawicznie zrobiła furorę w mediach społecznościowych. Do uratowania mężczyzny wykorzystano bowiem... 15 piw.

Wietnamczyk trafił do szpitala nieprzytomny i w stanie, który zagrażał jego życiu. Jak informuje portal rp.pl tamtejsi lekarze zbadali krew pacjenta i stwierdzili, że zawartość alkoholu metylowego w jego krwi jest bardzo wysoka - 1119 razy wyższa od dopuszczalnej (gdzie trzeba pamiętać, że alkohol metylowy jest alkoholem przemysłowym, który jest silną trucizną).

Le Van Lam, dyrektor ostrego dyżuru w szpitalu w prowincji Quang Tri, do której trafił pacjent zdradził: - Pacjentowi natychmiast podano trzy puszki piwa, aby spowolnić tempo przetwarzania metanolu przez jego wątrobę. Co więcej, łącznie podano mu 15 puszek piwa (z częstotliwością jednej puszki na godzinę). Dopiero po spożyciu takiej ilości mężczyzna był w stanie, który nie zagrażał jego życiu i po kilku badaniach został wypisany ze szpitala.

Bardzo niekonwencjonalną metodę lecznicą dyrektor szpitala tłumaczył faktem, że ludzka wątroba w pierwszej kolejności rozkłada etanol, dlatego podanie piwa, zawierającego alkohol etylowy, pacjentowi zatrutemu metanolem, powstrzymuje wątrobę od rozkładu trującego metanolu, dając lekarzom czas na oczyszczenie organizmu z trucizny. Jak dodawał, metoda taka nie jest wcale specjalnie nowatorska.

Mimo to Tran Van Thanh, dyrektor regionalnego departamentu zdrowia zapowiedział, że jego departament przyjrzy się tej metodzie leczenia sprawdzając, czy jest ona zgodna z ogólną praktyką medyczną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE