Nowe eksplozje na Krymie i seria pożarów w Rosji! Płoną lotnisko i siedziby FSB

i

Autor: AP Nowe eksplozje na Krymie i seria pożarów w Rosji! Płoną lotnisko i siedziby FSB

Wojna na Ukrainie

NOWE eksplozje na Krymie i seria pożarów w Rosji! Płoną lotnisko i siedziby FSB

2022-08-19 7:10

Seria tajemniczych zdarzeń w Rosji! Na Krymie znowu pojawiły się ogromne eksplozje - trzeci raz w ciągu miesiąca. Płonie lotnisko wojskowe Belbek. Podpalono też kolejną wojskową komisję uzupełnień na terenie Federacji Rosyjskiej. Doszło również do podobnych ataków na siedziby Rosgwardii i FSB. Co się dzieje?

Kolejne wybuchy na Krymie, płonie lotnisko wojskowe. Do tego seria podpaleń komisji uzupełnień, siedzib FSB i Rosgwardii w Rosji

Akcje ukraińskich służb, częściowo efekt czyjejś nieostrożności, a może dzieło nielicznych Rosjan niezadowolonych z działań Putina? W Federacji Rosyjskiej dochodzi do kolejnych tajemniczych pożarów, a na Krymie już po raz trzeci słychać serię wielkich eksplozji! Wybuchy słyszano w Sewastopolu na Krymie w pobliżu dużego rosyjskiego lotniska wojskowego Belbek oraz w Kerczu. Jak podaje Reuters, świadkowie słyszeli cztery duże wybuchy i widzieli ogień w rejonie lotniska, w Kerczu także były eksplozje, a Rosjanie uruchomili tam systemy obrony przeciwlotniczej. Świadkowie widzieli w Kerczu rakiety nadlatujące z morza, co najprawdopodobniej świadczy o ataku sił ukraińskich na pozycje okupanta na Krymie. Tymczasem nie są to jedyne tajemnicze ataki na Rosjan. Do wybuchów i pożarów dochodzi nie tylko na okupowanym Krymie, ale nawet w głębi Rosji.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Chiny wysyłają wojska do Rosji! Mają wspólne plany z Putinem

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Ryzyko incydentu nuklearnego". NATO ostrzega. Utworzono sztab kryzysowy

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?

Jak poinformował w czwartek niezależny kanał Możem Objasnit na Telegramie, latem tego roku już dziesięciokrotnie podpalano wojskowe komisje uzupełnień w Rosji, a także siedziby Rosgwardii czy Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Do ostatniego pożaru doszło w nocy ze środy na czwartek 18 sierpnia, spłonęła wojskowa komisja uzupełnień w Konakowie niedaleko Tweru. Stało się to po tym, jak wojsko zorganizowało akcję zachęcania mężczyzn do wyjazdu na wojnę na Ukrainie. Być może komisje podpalają sami wystraszeni mieszkańcy, obawiając się powszechnej mobilizacji. Mnożą się takie incydenty, jak obrzucenie cegłami budynku komisji lub wrzucenie koktajlu Mołotowa do siedziby FSB.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Minister obrony Rosji mówi, czy użyje bomby atomowej. Powiedział wprost, czy to się stanie

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tajemnicze alarmy bombowe w stolicy! Władze Mołdawii wskazują na Rosję i Białoruś

Rosjanie uciekają z Krymu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany