Minister obrony Rosji mówi, czy użyje bomby atomowej. Powiedział wprost, czy to się stanie

i

Autor: Shutterstock, AP Minister obrony Rosji mówi, czy użyje bomby atomowej. Powiedział wprost, czy to się stanie

Wojna na Ukrainie

Minister obrony Rosji mówi, czy użyje bomby atomowej. Powiedział wprost, czy to się stanie

2022-08-17 11:30

Siergiej Szojgu powiedział wprost, czy Rosja zamierza użyć bomby atomowej podczas wojny na Ukrainie. Rosyjski minister obrony wygłosił swoje stwierdzenia podczas konferencji w Moskwie. Tymczasem rosyjski Rosatom opublikował w internecie archiwalny film z detonacji największej bomby wodorowej w dziejach.

Minister obrony Rosji powiedział, czy planuje użycie bomby atomowej. Wystąpienie Siergieja Szojgu

Czy możliwe jest użycie broni atomowej? Na ten temat trwają liczne spekulacje, eksperci analizują sytuację międzynarodową, a politycy straszą lub tonują nastroje. Wszystkich najbardziej ciekawi to, co zamierzają w tej kwestii zrobić rosyjskie władze. Czy Władimir Putin i jego ludzie rozważają wykorzystanie broni nuklearnej podczas wojny na Ukrainie, wobec Ukrainy albo któregoś z jej sojuszników? Teraz na ten temat wypowiedział się sam rosyjski minister obrony. Siergiej Szojgu zabrał głos podczas X Moskiewskiej Konferencji Bezpieczeństwa Międzynarodowego. Co powiedział na temat jądrowego arsenału Rosji? Te słowa mogą zaskoczyć. "Z militarnego punktu widzenia nie ma potrzeby zadawania Ukrainie takiego ciosu" - stwierdził minister obrony Rosji, odnosząc się do możliwości użycia broni atomowej. Wcześniej w podobnym tonie wypowiadał się sam Władimir Putin.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosja oskarża Wielką Brytanię! "Samolot naruszył przestrzeń powietrzną". Jest odpowiedź

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tajemnicze alarmy bombowe w stolicy! Władze Mołdawii wskazują na Rosję i Białoruś

Sonda
Czy Twoim zdaniem możliwe jest użycie broni jądrowej?

Władimir Putin o broni jądrowej. Powiedział, co myśli o wojnie nuklearnej

"Rosja uważa, że w wojnie nuklearnej nie może być zwycięzców i taka wojna nie powinna się nigdy rozpocząć" - napisał Putin w liście do uczestników nowojorskiej konferencji dotyczącej nierozprzestrzeniania broni jądrowej. "Nasze zobowiązania wynikające z umów dwustronnych ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie redukcji i ograniczenia broni jądrowej zostały w pełni wypełnione. Opowiadamy się za równym i niepodzielnym bezpieczeństwem dla wszystkich członków społeczności światowej. Rosja konsekwentnie kieruje się literą i duchem Traktatu" - dodał. Tymczasem Rosyjska Państwowa Korporacja Energii Jądrowej opublikowała w sieci archiwalny film pokazujący właśnie wybuch bomby nuklearnej - największej w dziejach, czyli bomby Car zdetonowanej przez Związek Radziecki w 1961 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kolejne wybuchy na Krymie! "Rosjanie uciekają". Wojna na Ukrainie

PRZECZYTAJ TAKŻE: Prezydent Ukrainy przemówił po polsku! "Porozumienie w głównej sprawie"

Gen. Mieczysław Cieniuch: Słowa Putina kierują się na konflikt nuklearny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE