Prezydent Ukrainy przemówił po polsku! Porozumienie w głównej sprawie

i

Autor: Materiały prasowe Prezydent Ukrainy przemówił po polsku! "Porozumienie w głównej sprawie"

Ważne słowa Zełenskiego

Prezydent Ukrainy przemówił po polsku! "Porozumienie w głównej sprawie"

2022-08-16 7:10

Wołodymyr Zełenski niemal codziennie wygłasza nowe przemówienie na temat wojny na Ukrainie, ale takiego jeszcze nie było! Prezydent Ukrainy wygłosił cały tekst swojego wystąpienia w całości po polsku. Zrobił to z okazji Święta Wojska Polskiego. Co powiedział Wołodymyr Zełenski w przemówieniu wygłoszonym po polsku?

Wołodymyr Zełenski wygłosił przemówienie po polsku na tle polskiej flagi. Przełomowe słowa prezydenta Ukrainy

Od wybuchu wojny na Ukrainie Wołodymyr Zełenski niemal każdego dnia publikuje w internecie przemówienie do Ukraińców i całego świata. Wspiera walczących po stronie ukraińskiej, ostrzega przed zamiarami Rosjan i Władimira Putina. Wiele jego słów przeszło już do historii. To przemówienie na pewno także można uznać za bardzo ważne - zwłaszcza z punktu widzenia Polaków. Prezydent Ukrainy wygłosił cały tekst swojego wystąpienia w całości po polsku. Zrobił to z okazji Święta Wojska Polskiego. Co powiedział Wołodymyr Zełenski w przemówieniu wygłoszonym po polsku? "Drodzy przyjaciele, sojusznicy i bracia. To zaszczyt dla przywódcy każdego państwa, móc w ten sposób zwracać się do Polaków. Naprawdę jesteśmy razem jako przyjaciele, sojusznicy i bracia" - mówił prezydent Ukrainy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Putin może użyć broni atomowej". Emerytowany generał podaje datę

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Możliwy drugi Czarnobyl". Ukraina ostrzega przed "zagrożeniem dla świata"

Sonda
Czy Wołodymyr Zełenski jest wzorem idealnego prezydenta?

"Największe takie porozumienie w naszej historii". Prezydent Ukrainy dziękuje Polakom

Jak dodał Wołodymyr Zełenski, przemawiając zresztą na tle flag Polski i Ukrainy, Polacy i Ukraińcy osiągnęli porozumienie w "głównej sprawie" i jest to największe takie porozumienie w naszej historii. „Nasze narody przeszły długą drogę i w końcu osiągnęły największe porozumienie w historii, w głównej dla Ukraińców i Polaków sprawie. Jest to sprawa wolności. Tylko razem możemy bronić niepodległości naszych państw dla przyszłych pokoleń. Będziemy świętować nasze i wasze zwycięstwo w bitwie o wolność i naszą wspólną europejską przyszłość. Dziękuję za wasze historyczne wsparcie. Serdecznie gratuluję z okazji święta Wojska Polskiego i z całego serca życzę jednego: jak najszybszego zwycięstwa. Chwała Polsce! Chwała Ukrainie!” – powiedział Zełenski.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kim Dzong Un wspiera Putina! Korea Północna wysyła ludzi do Donbasu

PRZECZYTAJ TAKŻE: Terrorysta mordował wybuchową sztuczną nogą! Zamach na duchownego

Rosję czeka rewolucja? Naród mu nie wybaczy! [UkrAlina]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE