Kim Dzong Un wspiera Putina! Korea Północna wysyła ludzi do Donbasu

i

Autor: PAP/EPA; AP Kim Dzong Un wspiera Putina! Korea Północna wysyła ludzi do Donbasu

Wojna na Ukrainie

Kim Dzong Un wspiera Putina! Korea Północna wysyła ludzi do Donbasu

2022-08-11 13:38

Korea Północna chce wesprzeć wojska Władimira Putina! Szalony dyktator od początku wojny na Ukrainie nie ukrywał swojego poparcia dla Rosji. Teraz przeszedł od słów do czynów. Według brytyjskich mediów Pjongjang wyśle na Ukrainę 100 tysięcy żołnierzy! Teraz Kim Dzong Un zapowiedział jeszcze inny rodzaj pomocy dla Rosjan.

Kim Dzong Un chce wesprzeć militarnie Władimira Putina. Korea Północna staje po stronie Rosji. To nie koniec współpracy

"Korzenie kryzysu na Ukrainie absolutnie leżą w hegemonicznej polityce USA i Zachodu, które wobec innych krajów są aroganckie i nadużywają władzy" - oświadczył przedstawiciel reżimu w Pjongjangu rządowej agencji informacyjnej KCNA tuż po wybuchu wojny na Ukrainie. Kim Dzong Un nie potępił inwazji rosyjskiej i wpisując się w narrację Kremla stwierdził, że to Stany Zjednoczone są wszystkiemu winne. Szalony dyktator od początku wojny na Ukrainie nie ukrywał swojego poparcia dla Rosji. Teraz przeszedł od słów do czynów. Najpierw "Daily Mail" informował, że północnokoreański tyran zamierza wysłać na Ukrainę sto tysięcy swoich żołnierzy. Teraz przewodniczący parlamentu uznanej przez Rosję Donieckiej Republiki Ludowej powiedział w reżimowej telewizji Rossija 1, że trwają negocjacje między Moskwą i Pjongjangiem w sprawie jeszcze innej pomocy. Kim Dzong Un chce wysłać na tereny Ukrainy będące pod rosyjską okupację specjalistów do spraw budownictwa, by pomagali Rosjanom w odbudowie zniszczonych miast. W zamian za tę pomoc Kim Dzong Un ma dostać surowce energetyczne i zboże, które bardzo mu się przyda w ogarniętym klęską głodu kraju.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosja udaje, że Polska zagarnęła część Ukrainy! "Wprowadzono złotówkę"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Osiem wielkich wybuchów na Białorusi! "Czuć było falę uderzeniową"

Sonda
Czy Korea Północna jest zagrożeniem dla świata?

Kim Dzong Un ogłosił zwycięstwo nad koronawirusem. Pandemia w Korei Północnej

Tymczasem Kim Dzong Un niespodziewanie otrąbił zwycięstwo nad... koronawirusem. Korea Północna musi podtrzymać "silną jak stal blokadę przeciwepidemiczną i nasilić prace nad zwalczaniem epidemii do czasu zakończenia ogólnoświatowego kryzysu zdrowotnego" - ogłosił Pjongjang. Oficjalnie w Korei Północnej z powodu koronawirusa zmarły tylko 74 osoby. Kim Dzong Un długo udawał, że w jego kraju koronawirusa nie ma, w maju tego roku zdecydował się na wprowadzenie surowych obostrzeń epidemicznych. Teraz zostały one zniesione. Brak danych na temat liczby zachorowań w Korei Północnej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosyjski śmigłowiec w przestrzeni powietrznej NATO! Podano nazwę kraju

PRZECZYTAJ TAKŻE: Elektrownia atomowa ostrzelana! "Ryzyko powstania chmury radioaktywnej"

Ekspert rozrgyzł Putina! Mówi, co rosyjski prezydent będzie robił ws. wojny

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki