Rosyjski śmigłowiec wleciał w przestrzeń powietrzną NATO! Podano nazwę kraju

i

Autor: AP Rosyjski śmigłowiec wleciał w przestrzeń powietrzną NATO! Podano nazwę kraju

Wojna na Ukrainie

Rosyjski śmigłowiec w przestrzeni powietrznej NATO! Podano nazwę kraju

2022-08-11 7:10

Rosyjski śmigłowiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO! Maszyna wleciała nad Estonię, wywołując niepokój i oburzenie władz w Tallinie. Incydent zbiegł się w czasie z oświadczeniem amerykańskiego ministra obrony Lloyda Austina, który powiedział, że Stany Zjednoczone będą prowadzić więcej ćwiczeń wojskowych z krajami bałtyckimi.

Rosyjski śmigłowiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Maszyna wleciała nad Estonię

Niepokojący incydent w Krajach Bałtyckich. Rosyjski śmigłowiec Mi-8 naruszył przestrzeń powietrzną NATO! Maszyna wleciała nad Estonię, wywołując oburzenie władz w Tallinie. "Estonia uważa to za niezwykle poważny i godny ubolewania incydent, który jest również całkowicie nieakceptowalny. Do naruszenia doszło na południowym wschodzie Estonii, w pobliżu posterunku granicznego Koidula, gdy rosyjski śmigłowiec bez pozwolenia wszedł w estońską przestrzeń powietrzną" - napisano w komunikacie estońskiego resortu dyplomacji. Sytuacja spotkała się już z konkretną reakcją dyplomatyczną. Ambasador Rosji w Tallinie został wezwany do ministerstwa, by na jego ręce złożyć formalny protest. Jednocześnie przedstawiciele MSZ Estonii "po raz kolejny stanowczo potępili trwającą inwazję Rosji na Ukrainę".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Elektrownia atomowa ostrzelana! "Ryzyko powstania chmury radioaktywnej"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Białoruś niszczy zaporę na polskiej granicy! "Wchodzi po kilka osób"

Sonda
Czy Rosja zaatakuje państwa bałtyckie?

Stany Zjednoczone zapewniają Kraje Bałtyckie o pomocy. Minister obrony na Łotwie

Incydent zbiegł się w czasie z oświadczeniem amerykańskiego ministra obrony Lloyda Austina, który powiedział podczas wizyty w Rydze, że Stany Zjednoczone będą prowadzić więcej ćwiczeń wojskowych z krajami bałtyckimi. Lloyd stwierdził na Łotwie, że USA zamierzają utrzymywać stały kontyngent wojskowy w tym kraju i wzmocnić go. Łotwa zabiega o zwiększenie liczby wspólnych ćwiczeń wojskowych, a także o pomoc finansową na zakup uzbrojenia oraz ochronę granicy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: To początek końca reżimu Putina? Ekspert daje nadzieję. Wojna na Ukrainie

PRZECZYTAJ TAKŻE: Sobowtór udaje Władimira Putina? USZY są dowodem według wywiadu!

Ekspert rozrgyzł Putina! Mówi, co rosyjski prezydent będzie robił ws. wojny

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki