Rosyjski śmigłowiec wleciał w przestrzeń powietrzną NATO! Podano nazwę kraju

i

Autor: AP Rosyjski śmigłowiec wleciał w przestrzeń powietrzną NATO! Podano nazwę kraju

Wojna na Ukrainie

Rosyjski śmigłowiec w przestrzeni powietrznej NATO! Podano nazwę kraju

2022-08-11 7:10

Rosyjski śmigłowiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO! Maszyna wleciała nad Estonię, wywołując niepokój i oburzenie władz w Tallinie. Incydent zbiegł się w czasie z oświadczeniem amerykańskiego ministra obrony Lloyda Austina, który powiedział, że Stany Zjednoczone będą prowadzić więcej ćwiczeń wojskowych z krajami bałtyckimi.

Rosyjski śmigłowiec naruszył przestrzeń powietrzną NATO. Maszyna wleciała nad Estonię

Niepokojący incydent w Krajach Bałtyckich. Rosyjski śmigłowiec Mi-8 naruszył przestrzeń powietrzną NATO! Maszyna wleciała nad Estonię, wywołując oburzenie władz w Tallinie. "Estonia uważa to za niezwykle poważny i godny ubolewania incydent, który jest również całkowicie nieakceptowalny. Do naruszenia doszło na południowym wschodzie Estonii, w pobliżu posterunku granicznego Koidula, gdy rosyjski śmigłowiec bez pozwolenia wszedł w estońską przestrzeń powietrzną" - napisano w komunikacie estońskiego resortu dyplomacji. Sytuacja spotkała się już z konkretną reakcją dyplomatyczną. Ambasador Rosji w Tallinie został wezwany do ministerstwa, by na jego ręce złożyć formalny protest. Jednocześnie przedstawiciele MSZ Estonii "po raz kolejny stanowczo potępili trwającą inwazję Rosji na Ukrainę".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Elektrownia atomowa ostrzelana! "Ryzyko powstania chmury radioaktywnej"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Białoruś niszczy zaporę na polskiej granicy! "Wchodzi po kilka osób"

Sonda
Czy Rosja zaatakuje państwa bałtyckie?

Stany Zjednoczone zapewniają Kraje Bałtyckie o pomocy. Minister obrony na Łotwie

Incydent zbiegł się w czasie z oświadczeniem amerykańskiego ministra obrony Lloyda Austina, który powiedział podczas wizyty w Rydze, że Stany Zjednoczone będą prowadzić więcej ćwiczeń wojskowych z krajami bałtyckimi. Lloyd stwierdził na Łotwie, że USA zamierzają utrzymywać stały kontyngent wojskowy w tym kraju i wzmocnić go. Łotwa zabiega o zwiększenie liczby wspólnych ćwiczeń wojskowych, a także o pomoc finansową na zakup uzbrojenia oraz ochronę granicy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: To początek końca reżimu Putina? Ekspert daje nadzieję. Wojna na Ukrainie

PRZECZYTAJ TAKŻE: Sobowtór udaje Władimira Putina? USZY są dowodem według wywiadu!

Ekspert rozrgyzł Putina! Mówi, co rosyjski prezydent będzie robił ws. wojny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany