Prezydent Rosji Władimir Putin

i

Autor: MIKHAIL KLIMENTYEV, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP

Wojna na Ukrainie

To początek końca reżimu Putina? Ekspert daje nadzieję. Wojna na Ukrainie

2022-08-07 18:00

Czy jest szansa na zakończenie rządów Władimira Putina w Rosji? Tak - uważa norweski ekspert do spraw polityki rosyjskiej. Iver Brynild Neumann powiedział w rozmowie z "Newsweekiem", że możemy mieć do czynienia z "początkiem końca" reżimu Władimira Putina w Federacji Rosyjskiej. Na co dokładnie dał nadzieję politolog z Norwegii?

Wojna na Ukrainie. Władimir Putin straci władzę? To może być początek końca jego rządów

Władimir Putin nadal atakuje Ukrainę, a jego ludzie już nawet nie udają, że okrucieństwa wojenne nie mają tam miejsca. „Rosja nie jest nieskazitelnie czysta. Rosja jest tym, czym jest. I nie wstydzimy się pokazywać, kim jesteśmy” - mówił nawet Siergiej Ławrow w wywiadzie dla BBC, pytany o dramat cywilów. Wydaje się, że jedynym sposobem na przerwanie rzezi jest zmiana władzy na Kremlu. Czy jest na to jakaś szansa? Na początku wojny na Ukrainie mnożyły się przecieki z Kremla mówiące o rosnącym niezadowoleniu polityków i elit, jednak Władimir Putin nadal włada Rosją. Na rosyjskie społeczeństwo też nie można liczyć, przynajmniej póki co - sondaże wskazują na nawet ponad 80-procentowe poparcie dla Putina. Czy to ma szanse się jeszcze zmienić? Tak - uważa norweski ekspert do spraw polityki rosyjskiej. Iver Brynild Neumann powiedział w rozmowie z "Newsweekiem", że możemy mieć do czynienia z "początkiem końca" reżimu Władimira Putina w Federacji Rosyjskiej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Lekarze przekazali kolejne smutne wiadomości. Stan rannych po wypadku polskiego autokaru

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szokujące informacje o byłej żonie Putina! "Gdzie zniknęła Ludmiła Putin?"

Sonda
Ile potrwają jeszcze rządy Putina w Rosji?

Kryzys ekonomiczny w Rosji i wojenne porażki zakończą rządy Putina? Ogromne straty rosyjskich wojsk

"Odkąd rządy Putina zaczęły się 22 lata temu, bardzo mało, jeśli nie nic, nie zmieniło się w ekonomii. I dziwi mnie bardzo, że taki wytrenowany marksista jak Putin zupełnie nie rozumie, że czynniki materialne są najważniejsze" - powiedział Neumann. Ekspert uważa, że chociaż niestety nie możemy mówić o pewności w tej kwestii, to porażki Rosji w wojnie na Ukrainie i kryzys ekonomiczny wywołany rosyjską agresją mogą być właśnie "początkiem końca" reżimu Putina. Tymczasem według ukraińskich danych od początku wojny na Ukrainie wojska rosyjskie straciły 1805 czołgów, 4055 pojazdów opancerzonych, 958 systemów artyleryjskich, 260 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 132 systemy obrony przeciwlotniczej, 223 samoloty, 191 śmigłowców, 182 pociski manewrujące, 750 dronów i 15 jednostek pływających.

PRZECZYTAJ TAKŻE: NATO ostrzega przed planami Putina. "Sąsiednie kraje będą następne"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Propagandysta Putina nawołuje do ataku na Zachód TERAZ! "Czemu tego nie zrobimy?"

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Bez wstydu możesz spojrzeć w lustro od 6/10

Pytanie 1 z 10
Z iloma województwami sąsiaduje województwo opolskie?
Ekspert rozrgyzł Putina! Mówi, co rosyjski prezydent będzie robił ws. wojny