Władimir Putin

i

Autor: MIKHAIL METZEL, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP

Wojna na Ukrainie

NATO ostrzega przed planami Putina. "Sąsiednie kraje będą następne"

2022-08-05 7:10

"Rosja nie może wygrać wojny na Ukrainie, jeśli tak się stanie, Putin otrzyma potwierdzenie, że przemoc działa, a wówczas inne sąsiednie kraje mogą być następne" - ostrzega sekretarz generalny NATO. Jens Stoltenberg wypowiedział te słowa na wyspie Utoya, miejscu, w którym Anders Breivik urządził masakrę w 2011 roku.

Po wojnie na Ukrainie Putin może zaatakować kolejne kraje. Ostrzeżenie Jensa Stoltenberga na norweskiej wyspie Utoya

Jeżeli Władimir Putin wygra wojnę na Ukrainie, zaatakuje także inne kraje. Takie ostrzeżenia padają z ust ukraińskich polityków od początku rosyjskiej agresji. Teraz dokładnie takie słowa padły także z ust Jensa Stoltenberga. Zostały wypowiedziane na norweskiej wyspie Utoya. Sekretarz generalny NATO udał się tam, by oddać hołd ofiarom masakry urządzonej 11 lat temu przez Andersa Breivika. W przemówieniu na wyspie wielokrotnie nawiązywał do wojny na Ukrainie. "Rosja nie może wygrać wojny na Ukrainie, jeśli tak się stanie, Putin otrzyma potwierdzenie, że przemoc działa, a wówczas inne sąsiednie kraje mogą być następne" - ostrzega sekretarz generalny NATO. "To nie jest tylko atak na niepodległe państwo, to jest atak na nasze wartości i porządek świata. (...) Putin nie może decydować, co byłe republiki radzieckie mogą robić, a czego nie" - powiedział Stoltenberg, jednak dodał, że NATO ograniczy się do pomocy Ukrainie w obecnej formie, nie będzie stroną w konflikcie i nie wkroczy z wojskami na teren tego kraju.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Propagandysta Putina nawołuje do ataku na Zachód TERAZ! "Czemu tego nie zrobimy?"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zbudował pałac Putina, ukrywał fortunę! Nalot na rezydencje "architekta Putina"

Sonda
Czy Rosja zaatakuje także inne kraje?

Anders Breivik. Zamachy w Norwegii z 2011 roku. Ile osób zginęło? Anders Breivik wyrok i więzienie

Anders Breivik w 2011 roku zabił 77 osób w dwóch zamachach przeprowadzonych na terenie Norwegii. Najpierw odpalił ładunki wybuchowe pod siedzibą premiera w Oslo, zabijając osiem osób. Potem w stroju policjanta i z fałszywymi policyjnymi dokumentami popłynął na wyspę Utoya, gdzie odbywał się obóz młodzieżówki lewicowej partii. Tam wystrzelał aż 69 osób. Gdy został aresztowany, opowiadał, że działał z pobudek ideologicznych. Uważał, że przy pomocy zabójstw i zamachów chce walczyć z wielokulturowością niszczącą tożsamość Europy, a zwłaszcza z islamem. W sierpniu 2012 roku został skazany na 21 lat więzienia, ponieważ w norweskim prawie nie ma dożywocia. Jednak sąd zastrzegł prawo do bezterminowego przedłużenia kary, jeśli skazany nadal będzie stwarzał zagrożenie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: USA uderzają w "kochankę Putina". Alina Kabajewa na czarnej liście

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosja oskarża USA. "Bezpośrednio zaangażowane w konflikt na Ukrainie"

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Wynik niższy niż 4/10 będzie kompromitacją!

Pytanie 1 z 10
Do sojuszu BRICS należą: Rosja, Brazylia, Indie, Chiny oraz...
Raport Złotorowicza - Dr Karol Wasilewski: Turcja nie chce stracić ani Ukrainy, ani Rosji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany