Prezydent Rosji Władimir Putin

i

Autor: AP PHOTO/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO, POOL

Wojna na Ukrainie

Rosja udaje, że Polska zagarnęła część Ukrainy! "Wprowadzono złotówkę"

2022-08-11 11:40

Niewiarygodne wymysły rosyjskiej propagandy. Jak podał ukraiński wywiad wojskowy (HUR), okupant na południu Ukrainy wydał dziwne rozkazy dyrektorom tamtejszych dużych przedsiębiorstw. Rosjanie każą organizować zebrania pracowników i wmawiać im, że Ukraina... została już podzielona między Polskę a Rosję, a na zachodzie kraju wprowadzana jest złotówka.

Rosjanie wmawiają Ukraińcom, że Polska zagarnęła zachód ich kraju! "Ukraina została podzielona, wprowadzono złotówkę"

"Ukraina już została podzielona. Na terytorium zachodnich obwodów wprowadzono do obiegu polską złotówkę i w większości sklepów są podwójne ceny. Nie ma jak uciec od Rosji. Ukraina nie jest już taka, jaka była”. Jak podał ukraiński wywiad wojskowy (HUR), takie komunikaty każą przekazywać ludności Melitola rosyjscy okupanci na południowym wschodzie Ukrainy. Według HUR okupant wydał dziwne rozkazy dyrektorom tamtejszych dużych przedsiębiorstw. Rosjanie każą organizować zebrania pracowników i wmawiać im, że Ukraina... została już podzielona między Polskę a Rosję, a na zachodzie kraju wprowadzana jest złotówka. To kolejny element antypolskiej propagandy prowadzonej w tym stylu przez Rosję i Białoruś. Rosyjscy i białoruscy politycy rozpowszechniają fałszywe pogłoski, zgodnie z którymi Polska chce zagarnąć zachodnią część Ukrainy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Osiem wielkich wybuchów na Białorusi! "Czuć było falę uderzeniową"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosyjski śmigłowiec w przestrzeni powietrznej NATO! Podano nazwę kraju

Sonda
Czy Rosja powinna być zapraszana na szczyty międzynarodowe?

Zełenski zapowiada klęskę Rosjan na południu Ukrainy. "Oni już czują, że nadszedł czas ucieczki"

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział odbicie południowych części kraju z rąk rosyjskich. "Oni już czują, że nadszedł czas ucieczki z Chersonia i generalnie z południa naszego kraju. Nadejdzie czas ich ucieczki z rejonu Charkowa, z Donbasu, z Krymu. Każdy, kto może w tym pomóc powinien to zrobić. Okupanci nie będą w stanie utrzymać niczego, wyzwolimy wszystko" - oświadczył Zełenski. "Jeżeli macie jakąkolwiek ważną informację o wrogu, proszę abyście informowali o tym w sposób, który jest dla was bezpieczny, nasze służby specjalne, nasze wojsko" - zaapelował prezydent Ukrainy, cytowany przez Ukrinform.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Elektrownia atomowa ostrzelana! "Ryzyko powstania chmury radioaktywnej"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Białoruś niszczy zaporę na polskiej granicy! "Wchodzi po kilka osób"

Raport Złotorowicza - Dr Karol Wasilewski: Turcja nie chce stracić ani Ukrainy, ani Rosji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany