Białoruś

i

Autor: Shutterstock Białoruś

Wojna na Ukrainie

Osiem wielkich wybuchów na Białorusi! "Czuć było falę uderzeniową"

2022-08-11 8:18

Potężne wybuchy na Białorusi blisko ukraińskiej granicy! Jak podają blogerzy z projektu Biełaruski Hajun, osiem silnych eksplozji słychać było w rejonie lotniska Ziabrowka, gdzie stacjonują rosyjskie samoloty. Czy to zdarzenie ma jakiś związek z niedawną serią eksplozji na Krymie? Białoruskie władze zaprzeczają, by doszło do jakiegoś groźnego incydentu.

Osiem silnych eksplozji na Białorusi. Słyszane był w nocy w rejonie lotniska, gdzie stacjonują rosyjskie samoloty

Tajemniczy incydent na Białorusi! Czyżby uderzenie w siły rosyjskie poza granicami Ukrainy, a może wypadek podczas ćwiczeń? W nocy ze środy na czwartek, jak podają na Telegramie blogerzy z projektu Biełaruski Hajun, osiem silnych eksplozji słychać było w rejonie lotniska Ziabrowka, gdzie stacjonują rosyjskie samoloty wykorzystywane w wojnie na Ukrainie. To blisko ukraińskiej granicy, w obwodzie homelskim. Białoruskie władze zaprzeczają, by doszło do jakiegoś groźnego incydentu, ogłosiły jedynie, że po godzinie 23 w środę zapalił się silnik jednej z maszyn, ale nikomu nic się nie stało. Tymczasem blogerzy donoszą o czymś znacznie poważniejszym. „Od godz. 00.25 do 00.32 było słychać wybuchy i czuć falę uderzeniową, kilka razy przez chmury było widać rozbłyski światła. Kierunek – lotnisko Ziabrowka” – napisali, dodając, że zdarzenie może mieć związek z zapowiadanymi ćwiczeniami białoruskich wojsk.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosyjski śmigłowiec w przestrzeni powietrznej NATO! Podano nazwę kraju

PRZECZYTAJ TAKŻE: Elektrownia atomowa ostrzelana! "Ryzyko powstania chmury radioaktywnej"

Sonda
Czy Białoruś uderzy w Ukrainę?

"Washington Post": Wybuchy na Krymie dziełem ukraińskich służb

Czy to zdarzenie ma jakiś związek z niedawną serią eksplozji na Krymie? We wtorek na tamtejszym lotnisku w Nowofedoriwce doszło do serii wybuchów. Płonęły magazyny z amunicją, rosyjskie samoloty i pas startowy. Ukraina nie przyznała się do ataku, tymczasem dziennik "Washington Post", powołując się na ukraińskiego urzędnika podał następnego dnia po wybuchach, że eksplozje w bazie rosyjskich sił powietrznych to dzieło ukraińskich sił specjalnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rząd odetnie prąd w styczniu! Wszystko wyszło na jaw. Kryzys energetyczny

PRZECZYTAJ TAKŻE: Białoruś niszczy zaporę na polskiej granicy! "Wchodzi po kilka osób"

Paweł Łatuszka: Putin jest chory fizycznie, a Łukaszenka psychicznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany