prąd/energetyka

i

Autor: Materiały prasowe prąd/energetyka

Kryzys energetyczny

Rząd odetnie prąd w styczniu! Wszystko wyszło na jaw. Kryzys energetyczny

2022-08-10 8:10

Szokujące ustalenia Bloomberg News! Już w styczniu zwykłe gospodarstwa domowe mogą spodziewać się przerw w dostawach energii elektrycznej. Wszystko przez wojnę na Ukrainie, zakręcanie kurka z gazem przez Rosję i możliwe niedobory tego surowca. "W najgorszym przypadku niedobór mocy elektrycznej może wynieść około jednej szóstej szczytowego zapotrzebowania" - głosi raport.

Będą przerwy w dostawie prądu dla gospodarstw domowych i przemysłu. Rosja przykręca kurek z gazem. Europę czeka straszna zima?

Blackout, przerwy w dostawie prądu, ciemności, a dla tych, którzy ogrzewają się prądem, także zimno. I to w środku zimy. Póki co taki scenariusz wydawał nam się mimo wszystko nierealny. Ale niestety, jest zupełnie na poważnie rozważany przez władze jednego z europejskich krajów. Chodzi o Wielką Brytanię. Czy podobnie może być w Polsce? Na razie ostrzegający przed narastającym kryzysem energetycznym raport agencji Bloomberg News, cytowany przez agencję Reutera, mówi o sytuacji Brytyjczyków. "W najgorszym przypadku niedobór mocy elektrycznej może wynieść około jednej szóstej szczytowego zapotrzebowania" - głosi raport. Przy niesprzyjających okolicznościach trzeba będzie odłączać prąd w zakładach przemysłowych, a nawet w gospodarstwach domowych. Jakie to okoliczności?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Białoruś niszczy zaporę na polskiej granicy! "Wchodzi po kilka osób"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wystrzał opony przyczyną tragedii?! Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji

Sonda
Czy poradziłbyś sobie miesiąc bez prądu?

Nie pomogą elektrownie węglowe. Media ujawniają: rząd rozważa odcięcie prądu w styczniu

Jeśli niedobory gazu faktycznie sięgną takiego poziomu, a zmniejszony import energii elektrycznej z Norwegii i Francji zbiegnie się w czasie z temperaturami poniżej średniej, władze będą musiały w ciągu czterech dni zastosować nadzwyczajne środki, by oszczędzać gaz. Innego wyjścia po prostu nie będzie, ponieważ rezerwowe elektrownie węglowe nie są w stanie uzupełnić niedoborów. Jak zauważa Reuters, sytuację Brytyjczyków pogarsza polityczny chaos. Dwa zwalczające się obozy walczą o schedę po Borisie Johnsonie, a w sprawie kryzysu energetycznego także toczą się spory, co uniemożliwia wypracowanie konstruktywnego rozwiązania. Tymczasem na październik w Wielkiej Brytanii prognozowane są 82-procentowe podwyżki cen energii.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zaczyna brakować wody w Europie! Minister przyznaje, że sytuacja jest groźna

PRZECZYTAJ TAKŻE: Spytano Rosjan, czy Ziemia krąży wokół Słońca. Szokujące wyniki sondażu

Ile TO kosztowało w PRL i latach 90-tych? Pamiętasz te ceny?

Pytanie 1 z 8
Zacznijmy od produktu, bez którego - niestety - często ciężko było znieść rzeczywistość PRL. Ile kosztowało w sklepie 0,5 litra czystej wódki?
Drożyzna sprawiła, że Polacy kupują w Niemczech
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE