Terrorysta mordował wybuchową sztuczną nogą! Sheikh Rahimullah Haqqani, ofiara

i

Autor: Twitter / screen TOLOnews Terrorysta mordował wybuchową sztuczną nogą! Sheikh Rahimullah Haqqani, ofiara

Nietypowy zamach terrorystyczny

Terrorysta mordował wybuchową sztuczną nogą! Zamach na duchownego

2022-08-16 5:20

Szokujący zamach terrorystyczny w szkole w Kabulu! Fanatyk z Państwa Islamskiego zdetonował ładunek wybuchowy, który ukrył... we własnej protezie nogi. Jednonogi terrorysta wziął na celownik pewnego duchownego, a powodem był fakt, iż Sheikh Rahimullah Haqqani opowiedział się za edukacją kobiet.

Państwo Islamskie przeprowadziło zamach na duchownego. Popierał zdobywanie wykształcenia przez kobiety

Od roku w Afganistanie trwają rządy Talibów. Gdy tylko Amerykanie postanowili zakończyć misję i wycofać swoje wojska, Talibowie szybko przejęli władzę. Choć trudno w to uwierzyć, nawet ich rządy są dla niektórych za mało radykalne. Przede wszystkim dla religijnych fanatyków z organizacji Państwo Islamskie Prowincji Kohrasan (IS-K), lokalnej grupy podporządkowanej ISIS, czyli Państwu Islamskiemu. Przykładowo, Talibowie uważają, że choć edukacja kobiet jest możliwa, to powinny być uczone tylko przez kobiety. Tymczasem dla członków organizacji Państwo Islamskie Prowincji Kohrasan nawet taki sposób zdobywania wykształcenia przez panie powinien zostać zakazany. Właśnie dlatego solą w oku fanatyków z IS-K był pewien duchowny, który niegdyś ogłosił, że Koran w żaden sposób nie zakazuje kształcenia kobiet.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Złodziej robił podkop pod bank. Utknął i wzywał pomocy! Wielka akcja ratunkowa

PRZECZYTAJ TAKŻE: Modelka bikini zadżgała kochanka! Gwiazda Instagrama aresztowana

Sonda
Czy obawiasz się zamachu terrorystycznego w Polsce?

Terrorysta zdetonował bombę ukrytą w sztucznej nodze. Zabił duchownego, sam też zginął

Popierany przez Talibów Sheikh Rahimullah Haqqani od tego momentu znalazł się na celowniku terrorystów. W końcu zrealizowali oni swój morderczy plan - jak się okazało, w wyjątkowo nietypowy sposób przechytrzając policjantów i ochroniarzy duchownego muzułmańskiego, który w momencie zamachu na swoje życie przemawiał w szkole w Kabulu. W pobliże Rahimullaha dostał się terrorysta z Państwa Islamskiego i zdetonował ładunek wybuchowy, który ukrył... we własnej plastikowej protezie nogi. Jednonogi terrorysta zabił duchownego i sam zginął na miejscu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Babcia zabiła troje wnucząt zupą mleczną! "Przyniosłam worek trucizny"

PRZECZYTAJ TAKŻE: 4-latek zaginął na wakacjach w Turcji! Policja chce przesłuchać matkę

QUIZ. Skróty światowych organizacji. Potrafisz je rozszyfrować?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Co oznacza skrót ONZ?
Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz: Rosja powinna zostać uznana za kraj terrorystyczny [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE