W Tokyo osunęła się ziemia

i

Autor: AP

Dramat w Japonii

Osuwisko w Japonii. Są osoby zaginione

2022-12-31 10:54

Dramatyczne chwile przeżywają u schyłku 2022 roku Japończycy. W mieście zlokalizowanym na północy kraju doszło do nagłego osuwiska. Ziemia zasypała wile domów. Pod gruzami znajdowali się ludzie. Dwie osoby uznawane są za zaginione. Ich los wciąż jest nieznany. Służby przeczesują osuwisko. Mieszkańcy tego terenu zostali ewakuowani do oddalonych budynków.

Osuwisko w Japonii

Osuwisko w północnej Japonii, w mieście Tsuruoka,  zniszczyło w sobotę 31 grudnia 2022 kilkanaście domów. Co najmniej dwie osoby uważa się za  zaginione. W akcji ratowniczej udział wzięło około 80 strażaków i policjantów. Istniało ogromne prawdopodobieństwo, że pod gruzami zawalonych domostw znajdują się ludzie. W ramach środków ostrożności niektórzy pobliscy mieszkańcy ewakuowali się do obiektu publicznego. Pokryta górami Japonia jest narażona na klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi i powodzie. Wiadomość o osuwisku nadeszła w momencie, gdy japońskie rodziny przygotowują się do zgromadzenia na obchody Nowego Roku, najważniejszego festiwalu w Japonii.

Tsuruoka – miasto w prefekturze Yamagata w Japonii, leży nad Morzem Japońskim. Ma powierzchnię 1 311,53 km². W 2020 r. mieszkały w nim 122 454 osoby, w 45 780 gospodarstwach domowych.

Sonda
Myślisz, że Putin może rozpętać jeszcze jedną wojnę - tym razem z Japonią?
Sukces detektywa Rutkowskiego. Pomógł matce odzyskać córeczkę z Pakistanu
Nasi Partnerzy polecają