Oto Weinstein MODY. Gerald Marie oskarżony przez kolejnych SIEDEM modelek

2020-11-22 11:50 mw
Gerald Marie Oto Weinstein mody! Były mąż Lindy Evangelisty oskarżony o gwałt i molestowanie
Autor: EAST NEWS Gerald Marie Oto Weinstein mody! Były mąż Lindy Evangelisty oskarżony o gwałt i molestowanie

Gerlad Marie, były szef agencji modelek Elite i były mąż supermodelki Lindy Evangelisty, czeka na proces w związku z oskarżeniami o molestowanie i gwałty. Francuscy prokuratorzy ujawnili na początku tego roku, że badają zarzuty gwałtu, w tym na osobie nieletniej, wobec jednego z najpotężniejszych mężczyzn w branży modowej. Teraz siedem kolejnych modelek złożyło na niego doniesienia.

Wielki skandal w branży modowej! Gerald Marie przez trzy dekady szefował jednej z największych agencji modelek na świecie. To dzięki Elite Model Management wypłynęły najbardziej rozpoznawalne nazwiska w tej branży. Elite reprezentowała takie supermodelki jak Cindy Crawford, Naomi Campbell, Gisele Bündchen, Alessandrę Ambrosio czy Lindę Evangelistę. Ta ostatnia była żoną szefa europejskiego oddziału - Gerlada Marie, który na początku tego roku został oskarżony przez trzy byłe modelki i dziennikarkę BBC. Do przestępstw seksualnych miało dochodzić w latach 80. i 90., ale śledztwo dopiero wykaże, czy sprawy nie uległy przedawnieniu. 

W zeszłym miesiącu śledztwo brytyjskiego dziennika „The Guardian” ujawniło, że w sumie dziewięć kobiet oskarżyło Marie o niewłaściwe zachowanie seksualne. Jeden z zarzutów dotyczy gwałtu na nieletniej. Teraz doszło do tego kolejnych siedem kobiet. W śledztwie „The Guardian” roi się od jeżących włos na głowie historii i doświadczeń kobiet, które na swojej drodzy spotkały Marie.

Jedną z ofiar jest Laurie Marsden, była modelka, która pracuje jako psychoterapeutka w Brisbane w Australii. Powiedziała, że Marie wykorzystał ją seksualnie w Paryżu, kiedy miała 19 lat. Do sytuacji doszło podczas przyjęcia w 1982 roku. Marie natknął się na Marsden podczas imprezy i obiecał jej, że zrobi z niej gwiazdę. Później czekał na nią przed łazienką, a kiedy wyszła, miał ją wepchnąć do łóżka w sąsiednim pokoju. „Jego cały ciężar ciała spoczywał na mnie i trzymał mnie w dół”, powiedziała Mardsen. „Dotykał mnie po całym ciele”. Gdy jej spódnica podwinęła się do góry, Marie miał nie słuchać jej odmowy. Uciekła, bo udało jej się wykręcić na łóżku i wybiec z pokoju. Kolejną ofiarą Marie jest Lesa Amoore, którą szef Elite miał przez trzy lata napastować seksualnie. Była modelka również opisała w szczegółach, jak Marie wsadził  rękę w jej majtki, czy przytrzymywał za nadgarstki do ściany nie chcąc wypuścić.

Brutalny gwałt i morderstwo w Białymstoku. Nowe portrety pamięciowe sprawcy.

Marie, który ma obecnie 70 lat i mieszka w Hiszpanii, stanowczo zaprzeczył wszystkim tym zarzutom, od molestowania seksualnego po gwałt. W branży modowej aż huczy, a kolejne osoby opowiadają w mediach swoje doświadczenia z pracy z byłym szefem agencji Elite. Wiele z byłych modelek czy współpracowniczek Marie twierdzi, że jego zachowania takie jak obłapianie czy bieganie za modelki było widoczne, ale nikt nie reagował, kiedy dochodziło do molestowania. 

Najnowsze